Po roku naši proti Čechom. V bráne chytá Hudáček

Bratia Hudáčkovci - brankár Július a útočník Libor.
Zdroj: TASR

Posledný vzájomný duel odohrali vlani na MS v Minsku, kde Čechom podľahli tesne 2:3 po predĺžení.

Naši reprezentanti by si chceli v Jihlave vo štvrtok a piatok vylepšiť vzájomnú bilanciu s veľmi rivalmi - Českom.

Zverenci Vladimíra Vůjtka tam odohrajú dva prípravné zápasy pred majstrovstva sveta v rámci Euro Hockey Challenge.

Z 58 doterajších meraní síl ťahajú za kratší koniec, keďže majú na konte 13 víťazstiev, sedem remíz a až 38 prehier s negatívnym skóre 126:206.

Na svojho najbližšieho súpera rovnako nestačili ani v kvalifikácii o štvrťfinále na zimnej olympiáde v Soči (3:5). Z výhier sa naposledy tešili v roku 2013 v dvoch dueloch Euro Hockey Challenge v Prahe a Bratislave 3:2, respektíve 3:0.

Pre hráčov zo súčasného kádra bude mať dvojzápas aj ďalší dôležitý rozmer. Hlavný tréner totiž avizoval, že po Čechoch príde k výraznejším zmenám v kádri, keďže k dispozícii už budú finalisti z play off domácej súťaže i hráči z ďalších európskych líg a vykryštalizuje sa aj situácia v zámorí.

V príprave ešte odohrajú naši hokejoví reprezentanti štyri zápasy s Bieloruskom a Lotyšskom.

16. apríla: SR - Bielorusko (Košice)
18. apríla: SR - Bielorusko (Poprad)
24. apríla: Lotyšsko - SR (Riga)
25. apríla: Lotyšsko - SR (Riga)
1.-17mája: MS 2015 (Praha, Ostrava, ČR)