Šport

Vedenie repre dáva Gáboríkovi čas, volať mu budú cez víkend

Hokejista Los Angeles Kings Slovák Marián Gáborík
Hokejista Los Angeles Kings Slovák Marián Gáborík Zdroj: TASR

Od pondelka pribudnú k mužstvu v Poprade obrancovia Sparty Praha Marek Ďaloga a Juraj Mikuš.

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Otto Sýkora hodlá cez víkend skontaktovať útočníka Marián Gáboríka z Los Angeles Kings v otázke jeho účasti na blížiacich sa MS v Česku. Králi neobhája titul v Stanleyho pohári, keďže v noci na piatok prehrali na ľade Calgary 1:3 a stratili šancu bojovať v play off NHL.

Po trojici Kopecký, Meszároš a Pánik je štvrtým voľným hráčom z NHL

Účasť Mariána Gáboríka na MS v Prahe a Ostrave je reálna už od začiatku turnaja.

"V Los Angeles muselo zavládnuť sklamanie, a aj preto nebudeme kontaktovať Mariána dnes. Zavoláme mu cez víkend a dohodneme sa s ním na ďalšom postupe. Už predtým bolo známe, že zranenie Andreja Sekeru je vážnejšie a jeho doba liečby bude dlhšia," povedal v piatok v Jihlave Sýkora.

Gáborík je tak po trojici Tomáš Kopecký, Andrej Meszároš a Richard Pánik štvrtým hráčom z NHL, ktorý je voľný pre potreby slovenskej reprezentácie.

"Čakáme ešte na to, ako dopadne v poslednom zápase základnej časti Boston a rovnako aj na to, či do play off v AHL postúpi Springfield, za ktorý môže hrať Marko Daňo. Podrobne sledujeme všetkých hráčov v zámorí. Plánujeme, že sa všetci zámorskí hráči pripoja k tímu od 21. apríla, kedy nás čaká prípravný týždeň na dvojzápas s Lotyšskom," informoval prostredníctvom zväzového webportálu Sýkora.

Je isté, že od pondelka 13. apríla pribudnú k mužstvu v Poprade obrancovia Sparty Praha Marek Ďaloga a Juraj Mikuš. Útočníci Lukáš Cingeľ a Martin Réway majú naplánované ešte zdravotné kontroly a až po nich sa rozhodne o ich vstupe do prípravy na šampionát.

JIHLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.