Košice vybojovali ôsmy titul a stali sa majstrom extraligy

HC Košice sa tešia z titulu
HC Košice sa tešia z titulu Zdroj: TASR

Vyrovnali sa tak Slovanu.

Hokejisti HC Košice sa ziskom ôsmeho majstrovského titulu vyrovnali v historickej tabuľke bratislavskému Slovanu. Zároveň potvrdili povesť v súčasnosti najlepšieho slovenského extraligového tímu, vo finále sa predstavili ôsmu sezónu v rade, pričom v nich až päťkrát uspeli. V budúcej sezóne si po roku zopakujú účasť v prestížnej Lige majstrov, druhú miestenku získal HK Nitra ako druhý tím základnej časti.

„Oceliari" ziskom titulu podčiarkli celosezónnu dominanciu. Ovládli už základnú časť, ktorú vyhrali s 13-bodovým náskokom pred Nitrou. Najmä na jej konci po príchode trénera Petra Oremusa vzrástla ich forma a hoci víťaznú hegemóniu im vo štvrťfinále play off narušili Piešťany, po celkovom výsledku 4:2 na zápasy postúpili do semifinále, kde ich následne vyzval odveký rival spod Tatier.

Poprad však ťahal za kratší koniec už po piatich zápasoch (1:4). Vo finále s Banskou Bystricou, ktorá si zahrala o titul premiérovo, oba tímy v prvých piatich dueloch naplno využili výhodu domáceho prostredia. Až šiesty zápas zlomil túto štatistiku a po záverečnej siréne sa tak na ľade spustili majstrovské oslavy východniarov.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti