Reprezentácia už o mesiac hrá, no stále nemá trénera. Škrtel menoval, kto by ju raz mohol viesť

Reprezentácia už o mesiac hrá, no stále nemá trénera. Škrtel menoval, kto by ju raz mohol viesť
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Takmer tri mesiace. Tak dlho je prázdna lavička slovenskej futbalovej seniorskej reprezentácie po odchode Štefana Tarkoviča. Dočasne ju viedol Samuel Slovák, ale meno stále lodivoda zväz stále nepredstavil. Sokolov pritom už 22. septembra čaká domáci zápas Ligy národov proti Azerbajdžanu.

Nedávno sa skloňovali dve zahraničné mená, ktoré by teoreticky mohli viesť náš národný výber. Okrem Čecha Ivana Haška sa písalo aj o talianskom odborníkovi Francescovi Calzonovi.

Nesúhlasí s Talianom

Niekdajší kapitán reprezentácie Martin Škrtel však nie je úplne stotožnený s výberom Calzonu. „Ak je to pravda, tak je to taký istý risk, akoby sme dali šancu nejakému mladému slovenskému trénerovi. Nestotožňujem sa s týmto názorom,” narážal Škrtel pre sport.sk na margo ‚večného asistenta‘ Calzonu.

Prečítajte si tiež:

​Dodal, že musí ísť o človeka, ktorý pozná mentalitu hráčov. „Potrebovali by sme niekoho, kto pozná prostredie a dosiahne, aby si hráči vážili reprezentáciu a nebrali ju ako samozrejmosť,” zdôrazňuje.

Slovenská cesta

Tridsaťsedemročný niekdajší stopér FC Liverpool tak naznačil, že je skôr za slovenskú cestu. „Sú tu Slovensku tréneri, ktorí majú budúcnosť. Možno, že by teraz bolo pre nich ešte skoro, aby viedli reprezentačný tím, takže som skôr myslel do budúcna,” tvrdí.

Prečítajte si tiež:

​Vzápätí zašiel aj do detailov. „Keby som ich mal menovať konkrétne, tak Michal Gašparík robí dobrú robotu v Trnave, máme Adriána Guľu, či možno Martina Ševelu, ktorý teraz nemá najlepšie obdobie, potom je tu mladý Jano Kozák, ktorého by som takisto nezatracoval, tiež Pavol Staňo, ktorý odviedol výbornú robotu v Žiline a teraz ju robí v Poľsku, čiže keď nie teraz, tak do budúcna by sme sa mohli vybrať takouto cestou,” uzavrel.

Škrtel v nedeľu nastúpil za rodné Ráztočno, pozrite si jeho reakcie po zápase.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti