Kiska sedel s Bondrom a Lintnerom

Bývalí reprezentanti Peter Bondra a Richard Lintner s prezdientom Andrejom Kiskom.
Zdroj: TASR

To, či bude Lintner kandidovať na šéfa SZĽH, sa odmietol po prijatí vyjadriť. Vraj tak urobí vo štvrtok v Košiciach.

Prezident Andrej Kiska chce v slovenskom športe systém transparentného a jasného financovania. Povedal to po stretnutí s bývalými úspešnými hokejistami Petrom Bondrom a Richardom Lintnerom. Tí mu v pondelok predstavili svoju víziu o zmene v smerovaní slovenského hokeja.

Lintner, Bondra, Šatanom i ďalšími ´zlatí´ chlapci budú mať na júnovom kongrese SZĽH  vlastného kandidáta

"Som veľmi rád, že úspešní športovci, ktorí by mohli zvyšok života žiť v zahraničí a venovať sa golfu alebo potápaniu, na našu krajinu nezabudli a myslia na ňu. A najmä myslia na to, ako pomôcť športu, ako pomôcť ľadovému hokeju. Dnes sme diskutovali o viacerých témach, ako pracovať s mládežou, o extralige, rozprávali sme sa o reprezentácii. Myslím, že je nesmierne dôležité, aby sme do celého športu priniesli systém transparentného a jasného financovania. Som presvedčený, že aj nový zákon o športe bude tomuto nápomocný. Naše dnešné stretnutie bolo o informáciách, aká je predstava, čo si myslíme o športe, aký je stav športu," uviedol Kiska.

Lintner a Bondra spoločne s Miroslavom Šatanom a ďalšími hráčmi úspešnej generácie, ktorá získala na MS 2002 titul majstrov sveta, bude mať na júnovom kongrese Slovenského zväzu ľadového hokeja vlastného kandidáta na prezidenta.

Zdroj: TASR

"Boli sme radi, že sme dostali priestor prezentovať naše vízie. Tie viedli k finalizovaniu konceptu, ktorý budeme teraz predstavovať ľuďom, ktorí aktívne zasahujú do slovenského hokeja. Na štvrtok sme do Košíc pozvali predstaviteľov extraligových klubov a Slovana Bratislava na prezentáciu, v ktorej predstavíme náš užší tím, ktorý pripravoval koncept a bližšie vysvetlíme, na čom stoja naše kroky, ktoré by sme radi v slovenskom hokeji radi aplikovali. Tím, ktorý predstavíme vo štvrtok, bude zložený z desiatich ľudí. Jeden z nich bude s najväčšou pravdepodobnosťou naším kandidátom na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja," priblížil najbližšie plány svojho tímu Lintner. Pomôcť hokeju na Slovensku chce aj Peter Bondra.


"Ja by som sa veľmi rád zapojil do procesu so slovenským hokejom. Či to bude odtiaľto alebo z USA, čas ukáže. Momentálne je skoro debatovať o nejakej funkcii, robíme na koncepte, aby sme vo štvrtok vedeli prezentovať našu víziu," doplnil po stretnutí Bondra.

To, či bude Lintner na šéfa SZĽH kandidovať sa odmietol po prijatí vyjadriť. Vraj tak urobí vo štvrtok v Košiciach. Ale pred časom zverejnil svoju stránku na sociálnej sieti, kde informuje svojich fanúšikov o konaní.


Je čas na oficiálny profil >>> Richard Lintner :)

Posted by Richard Lintner on 7. apríl 2015
BRATISLAVA/TASR, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.