Českom otriasa korupčný škandál. Na trénera Růžičku podali trestné oznámenie

ruzickaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Rozruch spôsobila tajná nahrávka reprezentačného trénera.

Česko rieši pred šampionátom v hokeji poriadny škandál. Údajná korupčná aféra siaha na to najcitlivejšie miesto. Na pretrase je samotný tréner národnej reprezentácie Vladimír Růžička. Vysvetľovať musí video, kde mu otec jedného z ligových hráčov vyčíta prijatie finančného daru.

Na videu, ktoré sa dostalo na internet iba tri týždne pred hokejovým šampionátom v Česku, otec hráča naznačuje, že daroval Růžičkovi ako vtedajšiemu trénerovi Slávie pol milióna českých korún výmenou za miestenku na ľade pre svojho syna.


Otec sa sťažuje, že jeho syn sedí na lavičke a tréner ho nenasadzuje do zápasov. Napriek tomu, že otec chcel synovi kúpiť miestenku na ľade štedrým darom.

To, že peniaze prijal, nepopiera ani samotný Růžička. Tvrdí však, že malo ísť o sponzorský dar či pôžičku, ktorú mal následne vrátiť. Problém je, že pražský klub Slávia na oficiálnom webe oznámil, že žiadny takýto sponzorský dar nedostal.

„Ja si myslím, že v tomto nemám žiadny problém. Kto ma pozná tak vie, že výkonnosť je daná. Kto ju nemá, tak jednoducho nemôže hrať," povedal Růžička pre web tn.cz.

Český hokejový zväz sa však postavil za trénera. Tvrdí, že sa až do skončenia šampionátu nebudú k prípadnej korupčnej afére vyjadrovať. Tak, aby sa Růžička mohol plne sústrediť na svoju prácu reprezentačného trénera.

Na trénera podali trestné oznámenie

Kauza naberá na obrátkach. Na trénera Vladimíra Růžičku v utorok podali trestné oznámenie. Na protikorupčný úrad českej polície ho doručil Jíři Jehlička, ktorý stojí za projektom Centrálneho registra dlžníkov.

Myslí si, že Růžička mohol spáchať trestné činy prijímania úplatku, podvod a poškodzovanie cudzích práv. Informáciu priniesol portál tn.cz.

BRATISLAVA/ TV Markíza -aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti