Zmluva s novým trénerom futbalovej reprezentácie je už na spadnutie. Meno oficiálne oznámia o pár dní

Zmluva s novým trénerom futbalovej reprezentácie je už na spadnutie. Meno oficiálne oznámia o pár dní
Ján Kováčik. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Sú to už takmer dva mesiace, čo v médiách vyšla informácia, že prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik dostal od Výkonného výboru SFZ poverenie na to, aby začal rokovať s talianskym trénerom Francescom Calzonom. Ten sa v kuloároch spomínal ako najvážnejší kandidát na uvoľnenú pozíciu trénera slovenskej seniorskej reprezentácie.

Rokovania pokračujú

Keďže „sokolov“ už 22. septembra čaká v Trnave zápas C-divízie Ligy národov (LN) proti Azerbajdžanu a stále nepoznáme meno ich nového kormidelníka, obrátili sme sa na samotný zväz, aby nám priblížil aktuálnu situáciu.

Prečítajte si tiež:

​“V tejto chvíli rokovania medzi prezidentom SFZ Jánom Kováčikom a talianskym trénerom Francescom Calzonom ešte nie sú ukončené,“ povedala pre tvnoviny.sk hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Ako dodala, situácia by sa mohla vyriešiť už čoskoro. „Veríme, že v priebehu niekoľkých dní verejnosti oznámime meno nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie.” 

Dočasná dvojica

Národný tím viedla v dvoch júnových zápasoch LN proti Azerbajdžanu a Kazachstanu dvojica Samuel Slovák - Marek Mintál, ktorá dočasne zastúpila odvolaného Štefana Tarkoviča. Ten skončil na lavičke po domácej prehre 0:1 s Kazachstanom.

Francesco Calzona v súčasnosti pôsobí ako člen realizačného tímu trénera Luciana Spallettiho v SSC Neapol, kde pôsobí slovenský reprezentant Stanislav Lobotka a výraznú stopu tam po sebe zanechal Marek Hamšík.

Prečítajte si tiež:

Pozrite si video z tlačovej konferencie z 16.6. o hľadaní nového trénera:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti