Růžička zostáva repretrénerom

Vladimír Růžička - český reprezentačný tréner.
Zdroj: TASR

Vedenie ČSLH rešpektuje v celej kauze prezumpciu neviny.

Vladimír Růžička zostáva trénerom českej hokejovej reprezentácie aj napriek podozreniu z brania úplatku. Šéf Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) Tomáš Král uviedol, že vedenie ČSLH rešpektuje v celej kauze prezumpciu neviny.

"Moja radosť z toho, ako všetko ide pred majstrovstvami sveta, je na bode mrazu. Strašná škoda, že sa niečo také stalo. Osobne som vyštudoval právnickú fakultu, dokonca aj doktorát. Bol by som šašo, ak by som teraz trénera odvolal. Potom by som sa musel s odstupom času ospravedlňovať," citoval portál idnes.cz Krála.

Na českého kouča podal trestné oznámenie podnikateľ Jiří Jehlička, ktorý chce preveriť tvrdenia Miroslava Palaščáka, že Růžička ako kouč Slavie Praha prijal úplatok vo výške pol milióna korún, aby pomohol v hokejovej kariére jeho syna.


Růžička mal v rokoch 2012 a 2013 prijať dva úplatky v celkovej výške 500-tisíc korún a následne pomôcť Palaščákovi juniorovi urobiť hokejovú kariéru. To sa však nestalo a minulý rok v novembri na spoločnom stretnutí vrátil 51-ročný kormidelník Palaščákovi peniaze. Ten si však schôdzku nahral skrytou kamerou a zverejnil na internete.

"Očakávam, že keď niekomu dám 500-tisíc, tak za to dostane šancu, a on tú šancu nedostal," hovoril na nahrávke otec mladého hráča. "Dali ste to za to, že tu trénoval," oponoval mu Růžička.

Skúsený reprezentačný tréner vydal prehlásenie, že ku kauze sa obšírnejšie vyjadrí po skončení svetového šampionátu. S novinármi o celej veci komunikuje len cez právnika.

Pozrite si reportáž z pondelok 13. apríla, kedy celá kauza vyplávala na povrch.


PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.