Košičania oslavovali titul prvýkrát v daždi a s heligónkou

Oslavy extraligového titulu hokejistov HC Košice s harmonikárom Tiborom Kutálkom.
Zdroj: TASR

Nechýbala ani "Mandarínka Darinka", ktorá je už hymnou oceliarov.

Približne tri tisícky priaznivcov HC Košice prišlo osláviť v poradí ôsmy majstrovský titul na Hlavnú ulicu v Košiciach pri soche Immaculata. Ich oslavy sprevádzalo nepriaznivé daždivé počasie, no napriek tomu sa hokejisti postarali o príjemnú atmosféru.

Čakanie na hokejistov fanúšikom spríjemňovali vystúpenia skupín No Name a USSK Band a klubových roztlieskávačiek. Potom už k netrpezlivým fanúšikom prišli hokejisti HC Košice, ktorí sa na Hlavnú ulicu prepravili klubovým autobusom. Moderátor spoločne s hráčmi a fanúšikmi skandovali "Majstri! Majstri!" a krv v žilách rozprúdila košická hokejová hymna "Bez krídel". 

Najväčší úspech však zožal majster heligónky Tibor Kutálek, ktorý zanôtil ľudovú pieseň "Vysoký jalovec". 

Zdroj: TASR

"Som rád a veľmi hrdý na to, že sme získali ôsmy titul. Veľká vďaka našim chlapcom a tým, že som bol pri nich, tak vidím, že je to úžasná partia. V mene mesta a všetkých Košičanov im chcem poďakovať," povedal za mesto Košice viceprimátor Martin Petruško, ktorý ocenil i vystúpenie Kutáleka. "Osobne som hrával na akordeóne a viem aké je to ťažké. Počul som, že prvýkrát mal takéto veľké publikum, takže klobúk dole." 

Košičania sa ziskom ôsmeho titulu extraligových šampiónov vyrovnali Slovanu Bratislava. Ako v predchádzajúcom ročníku, tak aj v poslednom doviedol "oceliarov" k titulu kapitán Martin Štrbák. "Najostrejšie oslavy boli hneď po zápase v kabíne, v autobuse na ceste domov a trvali do ranných hodín v Košiciach, aspoň si myslím. Po troch dňoch bola menšia pauza a dnes sa pokračuje ďalej," poznamenal Štrbák k piatkovým oslavám. Spomedzi hráčov košického A-mužstva sa pre reprezentačné povinnosti nemohol zúčastniť osláv iba obranca Adam Jánošík. Povolenie na odchod od reprezentácie dostal košický tréner Peter Oremus, ktorý sa za to nezabudol poďakovať šéftrénerovi Vladimírovi Vůjtekovi.

Na záver si hráči, realizačný tím a aj fanúšikovia zaspievali víťaznú pieseň HC Košice "Mandarínka Darinka," po nej nasledoval veľkolepý ohňostroj, autogramiáda a neoficiálne oslavy pokračovali do neskorých hodín.

KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.