Vůjtek čistil káder. Títo hráči museli odísť

Tréner hokejovej reprezentácie Vladimír  Vůjtek.
Zdroj: TASR

Taktiež sa zranili ďalší dvaja hráči. Center Mário Bližnák ma narazené rebrá a obranca Marek Ďaloga sa sťažoval na bolesti päty.

Tréner slovenského národného hokejového tímu Vladimír Vůjtek vyradil z nominácie pred svetovým šampionátom v Česku brankára Denisa Godlu, obrancu Petra Čerešňáka, útočníkov Michaela Vandasa, Andreja Šťastného a Petra Cehlárika. Tomáš Marcinko opustil tím už po zápase v Košiciach, ktorému diagnostikovali otras mozgu. "V jeho prípade počkáme týždeň a uvidíme ako sa to vyvinie," konštatoval Vůjtek. 

Počas sobotňajšieho stretnutia sa zranili i ďalší dvaja hráči, center Mário Bližnák ma narazené rebrá, obranca Marek Ďaloga sa sťažoval na bolesti päty. Podľa slov Vůjteka by však nemalo ísť o vážne zranenia. Český tréner prezradil aj mená, ktoré pribudnú na bratislavskom zraze v utorok 21. apríla.

"Príde Tomáš Surový, Richard Pánik, Tomáš Kopecký a Andrej Meszároš," uviedol po stretnutí šéftréner Vůjtek na otázku príchodov nových hráčov. 

Na Slovákov čakajú do štartu svetového šampionátu v Ostrave a Prahe (1.-17. mája) ešte dva súboje. V rámci EHCH sa predstavia v Rige, kde dvojzápasom proti domácemu Lotyšsku zavŕšia prípravu.

POPRAD/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.