Fanúšikovia podržali hráčov. Tí sa odmenili krásnym gestom

Poďakovanie futbalistov Viktorie Žižkov fanúšikm za podporu.
Zdroj: NOVA/ENEX

Bolo to ich poďakovanie za podporu, pretože klub má finančné "suchoty".

Opäť ožila téma futbalovej Viktorie Žižkov. Klub je na peknom piatom mieste vo futbalovej národnej lige, ale nie je to o ich poslednom vyhratom zápase s Mostom. Klub, ktorého história sa začala v roku 1903 sa totiž zmieta vo vnútorných problémoch, píše portál Českej televízie.

Už sme sedeli s majiteľmi, kde sme sa dohodli na provizórnom riešení

Ťažká finančná situácia dohnala káder až do protestu. Po stretnutí proti spomínanému Mostu nechceli hráči vôbec nastúpiť.

Majiteľ Viktorky Luděk Vinš totiž dlží hráčom až štyri výplaty. "Už sme sedeli s majiteľmi, kde sme sa dohodli na provizórnom riešení," povedal útočník Radek Voltr.

Slovo „provizórium" sa však nepáčilo fanúšikom klubu. Zápas hneď na úvod prerušili hádzaním predmetov na trávnik, aby sa tak postavili na stranu nedocenených hráčov. A tí sa im odmenili krásnym gestom - pokľakli. "Prekvapilo nás to a sme hrdí, že za nami stoja," vyznal sa kapitán Miroslav Podrazký.

"Keď sme to videli, tak od nás ako od hráčov to bola akási spontánna reakcia. Chceli sme sa im odmeniť," dodal Voltr.

Viktorka je sedem kôl pred koncom ligy v hre o postup. Závisí ale na schopnostiach šéfa klubu Vinša. "Dohoda je taká, že sa pokúsi svoje resty čo najskôr vyrovnať a my sa sústredíme na stretnutia, aby sme mali čo najvyššie miesto v tabuľke a vyhrávali sme," povedal kouč Viktorky Jindřich Trpišovský.


PRAHA/

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.