Šport

VIDEO: Morgenstern je po páde v kritickom stave

Thomas Morgenstern
Zdroj: SITA

No mimo ohrozenia života.

Rakúsky skokan na lyžiach Thomas Morgenstern utrpel po piatkovom páde počas tréningu v Kulme vážne zranenia hlavy a pomliaždenie pľúc.

"Je v kritickom stave a musí byť neustále pozorovaný," agentúra APA citovala ošetrujúceho lekára Josefa Obrista z nemocnice v Salzburgu. Morgenstern však podľa lekárov nie je v ohrození života. Obrist ďalej dodal, že jeho stav sa nedá porovnávať so zraneniami bývalého pilota F1 Michaela Schumachera, keďže skokan bol pri vedomý a dokázal jasne odpovedať na otázky.

Napriek tomu musí byť 72 hodín na pozorovaní. "Riziko pri zraneniach hlavy je v tom, že stav pacienta sa môže zhoršiť, keďže môže prísť ku krvácaniu," uviedol vedúci oddelenia intenzívnej starostlivosti Wolfgang Voelckel.


Trojnásobného olympijského víťaza po hrozivo vyzerajúcom páde ošetrili mimo doskočiska a následne previezli do nemocnice. Neskôr už so záchranármi normálne komunikoval. Ďalšie podrobnosti ohľadne jeho zdravotného stavu nie sú zatiaľ známe.

Dvadsaťsedemročný Morgenstern zažil v priebehu mesiaca už druhý škaredý pád, 15. decembra počas podujatia v nemeckom stredisku Titisee-Neustadt neustál svoj let a zraneného ho musela odviezť helikoptéra do nemocnice. Stihol sa však zotaviť do štartu Turné štyroch mostíkov, na ktorom obsadil konečné druhé miesto.

 

KULMA/ TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.