Na MS bez Cháru. Meszároš, Pánik, Kopecký prišli v dobrej nálade

Tomáš Kopecký, Andrej Meszároš a Richard Pánik na zraze.
Zdroj: TASR

Marko Daňo sa k tímu pripojí v stredu, mohol by nastúpiť už proti Lotyšsku.

Na predposlednom zraze v príprave na májový šampionát v Prahe a Ostrave sa k slovenskej hokejovej reprezentácii pripojilo už aj trio hráčov z NHL.

Andrej Meszároš, Richard Pánik a Tomáš Kopecký rovnako ako útočník Banskej Bystrice Tomáš Surový prišli v utorok dobre naladení a pripravení nastúpiť na záverečné dva duely národného výberu v Lotyšsku.

Tréner SR Vladimír Vůjtek potvrdil, že pre zlomeninu členka nemôže na MS definitívne počítať s kapitánom Bostonu Zdenom Chárom.

Zdroj: TASR

"Neviem, či niekomu povedal, že bude meškať, ale nám nie. Som tým prekvapený, veľmi zaskočený a musím povedať, že aj veľmi nahnevaný," neskrýval reprezentačný tréner sklamanie.

Meszároš štartoval svoju reprezentačnú kariéru v A-tíme práve na českom šampionáte spred jedenástich rokov. V pozícii mladíka mal vtedy v mužstve inú úlohu, aká ho bude čakať teraz. Naposledy si na svetovom šampionáte zahral za Slovensko v Rige 2006. "Je to už dlhá doba, čo som bol v reprezentácii. Teraz som tu a teším sa na to. V Ostrave som bol ešte veľmi mladý, bola to veľká eufória. Dúfam, že teraz to bude o inom a s lepším výsledkom," povedal na utorňajšom zraze obranca Buffala. 

Pred príchodom do národného tímu a vrcholom sezóny stihol ešte absolvovať krátku dovolenku v Nízkych Tatrách: "Boli to príjemné chvíle, počas ktorých som si dobre oddýchol. Následne som robil som fyzioterapiu a niekoľkokrát som bol na ľade v Trenčíne. Neviem si trošku zvyknúť na aklimatizáciu, už o ôsmej večer som unavený, ale dostávam sa do toho," dodal Meszároš. 

Spoločne s ním si cestu do slovenského tímu našiel aj Richard Pánik, ktorého Toronto nemalo už dávnejšie pred koncom základnej časti možnosť účasti v play off zámorskej NHL.

"Chcem si napraviť chuť po nevydarenej sezóne a šampionát bude tým ideálnym spôsobom, keďže tam budeme mať veľkú fanúšikovskú podporu. Som rád, že som v závere sezóny pravidelne hrával v druhej či tretej lajne, ale nepostúpili sme do play off, a to pokazilo dojem z celého ročníka. Na majstrovstvá sveta sa veľmi teším," uviedol útočník Toronta. 

Pred príchodom do národného tímu a vrcholom sezóny stihol ešte absolvovať krátku dovolenku v Nízkych Tatrách: "Boli to príjemné chvíle, počas ktorých som si dobre oddýchol. Následne som robil som fyzioterapiu a niekoľkokrát som bol na ľade v Trenčíne. Neviem si trošku zvyknúť na aklimatizáciu, už o ôsmej večer som unavený, ale dostávam sa do toho," dodal Meszároš.  

Spoločne s ním si cestu do slovenského tímu našiel aj Richard Pánik, ktorého Toronto nemalo už dávnejšie pred koncom základnej časti možnosť účasti v play off zámorskej NHL. "Chcem si napraviť chuť po nevydarenej sezóne a šampionát bude tým ideálnym spôsobom, keďže tam budeme mať veľkú fanúšikovskú podporu. Som rád, že som v závere sezóny pravidelne hrával v druhej či tretej lajne, ale nepostúpili sme do play off, a to pokazilo dojem z celého ročníka. Na majstrovstvá sveta sa veľmi teším," uviedol útočník Toronta.
      
      Káder SR pred prípravnými zápasmi s Lotyšskom (24. a 25. apríla v Rige):

      brankári: Július Hudáček (Örebro/Švéd.), Branislav Konrád (Dukla Trenčín), Ján Laco (Barys Astana, Kaz./KHL)
      obrancovia: Ivan Baranka, Michal Sersen (obaja Slovan Bratislava/KHL), Milan Jurčina (Dinamo Riga, Lot./KHL), Ivan Švarný (Dinamo Minsk, Biel./KHL), Dominik Graňák (Fribourg Gottéron, Švaj.), Christián Jaroš (Lulea/Švéd.), Marek Ďaloga, Juraj Mikuš (obaja Sparta Praha/ČR), Andrej Meszároš (Buffalo/NHL)
      útočníci: Milan Bartovič, Libor Hudáček, Ladislav Nagy (všetci Slovan Bratislava/KHL), Mário Bližňák (Slovan Bratislava/KHL, HC Plzeň/ČR), Ján Sýkora (HC Plzeň/ČR), Marcel Haščák, Michel Miklík (obaja Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna/Fín.), Rastislav Dej (HK Hradec Králové/ČR), Tomáš Marcinko, Radoslav Tybor (obaja HC ČSOB Pardubice, ČR), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/Biel.), Martin Réway (Sparta Praha/ČR), Richard Pánik (Toronto/NHL), Tomáš Kopecký (Florida/NHL), Tomáš Surový (HC Slovan Bratislava/KHL, HC'05 Banská Bystrica)
      
      Zostávajúci program SR počas záverečnej prípravy na MS (zápasy Euro Hockey Challenge):
      24. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)
      25. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)
      1.-17. mája: MS 2015 (Praha, Ostrava, ČR)

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.