Kopecký chce zmeniť pôsobisko, Laco by najradšej zostal

Dvojica strieborných medailistov z MS 2012 Ján Laco (vľavo) a Tomáš Kopecký.
Dvojica strieborných medailistov z MS 2012 Ján Laco (vľavo) a Tomáš Kopecký. Zdroj: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti boli hosťami stredajšieho Telerána, odpovedali na vaše otázky a zhodnotili sezóny.

Hokejista Tomáš Kopecký a brankár Ján Laco majú za sebou diametrálne odlišné sezóny. Kým útočník Floridy Panthers sa skôr trápil a na sezónu by najradšej zabudol, Ján Laco si spoľahlivými výkonmi vybojoval v Baryse Astana pevné miesto a počas sezóny dostal množstvo príležitostí postaviť sa medzi žrde. Sezónu pred MS v Česku zhodnotili v stredajšom Teleráne. Odpovedali pri tom aj na vaše otázky.

Jágr Floridu posilnil, Kopecký zvažuje odchod

Príchod Jaromíra Jágra na Floridu hodnotí Tomáš Kopecký veľmi pozitívne. „Je to hokejová legenda a to bolo cítiť aj na mužstve. Začalo si viac veriť," opisuje atmosféru slovenský center v drese panterov.

Keďže český veterán prišiel do tímu v pokročilej časti sezóny, slovenský center nemal veľa času na osobnejšie zblíženie. „Párkrát sme boli spolu na večeru, ale viac sme toho nestihli," dodáva.

Silno uvažujem o zmene tímu

Osobne si najlepšie rozumel s Čechom Tomášom Fleischmannom. Toho však Panthers poslali počas sezóny do Anaheimu. Ani viaceré zmeny a príchod Jágra napokon Floride nepomohli dostať sa do play-off . Z tímov, ktoré zostali v boji o Stanleyho pohár, by Kopecký najviac želal úspech New Yorku Islanders.

Tridsaťtriročný center za sebou nemá práve najlepšiu sezónu. V 64 zápasoch strelil iba dva góly a na Floride mu vypršala zmluvu. Kde napokon skončí zatiaľ povedať nevie, no ponuky má rôzne. Rozhodnúť by sa malo v lete.

„Sezóna bola veľmi ťažká a som rád, že už je za mnou. Silno uvažujem o zmene tímu" hodnotí rodák z Ilavy.

Lacovou prioritou je zostať v Astane

Laco má za sebou štvrtú sezónu v KHL. Po pôsobeniach v tímoch Lev Poprad a Donbass Doneck sa presťahoval do kazašského Barysu Astana, kde dostával dostatok príležitostí. Na svoje konto si pripísal až 43 štartov v základnej časti (z toho tri čisté kontá) a ďalších sedem v play-off (s dvoma čistými kontami), čim prekonal svoje doterajšie maximum zo sezóny 2011/2012, kedy za popradský Lev nastúpil na 27 stretnutí (a päťkrát nedostal ani gól).

„So sezónou som spokojný. Chytal som veľa, čo je pozitívne," sumarizuje Laco.

Ako vníma rozdiel medzi pôsobením na Ukrajine a v Kazachstane?

„Čo sa týka hokejovej stránky, je to veľmi podobné. Zázemie a tímy fungujú viac-menej rovnako. Čo sa života týka, tak Kazachstan je bližšie k Ázii, tak aj mentalita ľudí je trochu iná. Ľudia na Ukrajine sú nám bližší," porovnáva 33-ročný rodák z Liptovského Mikuláša.

Zmluvu na ďalšiu sezónu zatiaľ nemá, no prioritou je preňho zostať v Astane.

Laco zaspomínal aj na slávny „riťák" z olympiády v Soči. Sám priznáva, že to bol úmysel, keďže stratil puk pod nohami. V tom čase celý ten internetový poprask okolo nevnímal, no dnes si to raz za čas rád pozrie. „Za taký zákrok by sa nemusel hanbiť žiadny obranca," uznáva Tomáš Kopecký.


BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.