Kto zo slovenských hokejistov je najväčší jedák a kto elegán?

Pred zápasom Slovensko-Taliansko na MS 2014 v Minsku.
Pred zápasom Slovensko-Taliansko na MS 2014 v Minsku. Zdroj: TASR

To všetko a viac o nadchádzajúcich MS v Česku prezradili v Teleráne Tomáš Kopecký a Ján Laco.

Obaja patrili na MS 2012 k oporám tímu, ktorý získal striebornú medailu. Tomáš Kopecký bol najlepší slovenský strelec a Ján Laco bol dokonca vyhlásený za najlepšieho brankára šampionátu. Pred MS 2015 v Česku navštívili Teleráno a divákom odpovedali na rôzne otázky. Ako vnímajú blížiaci sa šampionát?

Podľa Tomáša Kopeckého čaká našich hokejistov v Česku úplne iný turnaj ako pred troma rokmi. „Nemôžeme žiť zo spomienok, ale musíme bojovať tak, ako sme bojovali vtedy," hovorí skúsený 33-ročný útočník.

„Mužstvo máme veľmi kvalitné. Možno tam nie sú zvučné mená, no ako celok sme silní," hodnotí káder odchovanec trenčianskeho hokeja.

Slovinsko je po olympiáde môj najväčší nepriateľ.

Kopecký i Laco veria, že Slovensko na MS zabojuje o cenné kovy, no ak by sa to nepodarilo, tak ich tipy na medailovú trojicu sa líšia. Brankár Barysu Astana tipuje na víťazstvo Švédov, ktorí vo finále zdolajú Fínov. Bronz si podľa neho odnesie Rusko. Tomáš Kopecký favorizuje na titul Rusko, druhá bude podľa neho Kanada a tretie Fínsko.

V ostravskej B-skupine narazí Slovensko na Rusko, USA, Fínsko, Bielorusko, Nórsko, Dánsko a Slovinsko. Práve na Slovincov majú naši hokejisti zlé spomienky. Pred rokom na olympiáde v Soči sme im v základnej skupine podľahli 1:3. Tomáš Kopecký na toto stretnutie spomína obzvlášť nerád. Úder lakťom do hlavy od Slovinca Sbahudina Kovačiča a následné priľahnutie Alešom Kranjcom mu spôsobilo otras mozgu, ktorý ho na dlhší čas vyradil z hry.

„Slovinsko je po olympiáde môj najväčší nepriateľ. Dúfajme, že sa podarí odveta," spomína na Soči rodák z Ilavy.

Pikošky z kabíny

Dvojica tiež prezradila, ako sú momentálne popárovaní na izbách. Ján Laco býva s Ladislavom Nagyom, Tomáš Kopecký s Andrejom Meszárošom.

Čo sa kabíny týka, nachádza sa v nej veľa rôznych osobností. Najväčší elegán je podľa Tomáša Kopeckého Marián Gáborík. Ján Laco by takto označil kondičného trénera Romana Švantnera. Najväčší vtipkár je zas podľa Kopeckého Ivan Baranka, podľa Laca Tomáš Surový. Pri najväčšom „papkáčovi" sa obaja zhodli, je ním Michal Sersen. Najviac tetovaní má vraj Andrej Meszároš a najtichší je Martin Réway. A kto odchádza z kabíny posledný? Ján Laco netuší, keďže on to nikdy nie je, no Tomáš Kopecký niečo postrehol.

„Včera som videl Jána Sýkoru, ale neviem, či sa tam náhodou iba nezamotal," prezrádza s úsmevom na tvári.

Kto však bude najväčší zabávač a DJ na MS v Česku zatiaľ povedať nevedia. To ukáže až atmosféra v ostravskej kabíne.

BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.