Zmena vo futbale! Liga môže mať už v sezóne 2016/2017 iba 10 účastníkov

Tatran Prešov - Spartak Trnava
Zdroj: spartak.sk/Lukáš Grinaj

Zmenu ešte musí schváliť mimoriadna konferencia SFZ.

Od ročníka 2016/2017 môže mať najvyššia slovenská futbalová súťaž namiesto dvanástich iba desať účastníkov.

O tomto návrhu, na ktorom sa dohodla pracovná skupina, bude rokovať výkonný výbor a keďže ide o reorganizáciu súťaže, musí ho následne schváliť mimoriadna konferencia Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka zväzu.

"Pracovná skupina, v ktorej sa zišli prezident SFZ Ján Kováčik, generálny sekretár Jozef Kliment, zástupcovia Únie ligových klubov (ÚLK), II. ligy, regiónov a administratívy SFZ, dospela k spoločnému názoru, že ročník 2016/2017 bude prelomový, čo sa týka počtu účastníkov dvoch najvyšších súťaží. Potom by už dlhodobo nemalo dôjsť k pohybu čísla mužstiev v nich ani jedným smerom," uvádza sa na webovej stránke SFZ.

V úvahách sa objavila možnosť, ktorú však budú kompetentní ešte cizelovať, totiž baráž deviateho tímu s druhým mužstvom II. ligy, čo bude ešte predmetom ďalšej diskusie v rámci klubov, združených v ÚLK.

Pracovná skupina sa taktiež zhodla na vytvorení jednej 16-člennej II. ligy s tým, že ročník 2016/17 bude tzv. "prechodový", teda že v tejto sezóne bude v II. najvyššej súťaži figurovať 18 mužstiev (vrátane 4 postupujúcich, víťazov skupín III. ligy z predchádzajúceho ročníka - pozn.).

Dôležitým výsledkom spoločného rokovania bol súhlasný postoj všetkých aktérov, že po reorganizácii najvyšších súťaží bude kladený ešte väčší dôraz na plnenie licenčných podmienok, takže popri športovej kondícii bude potrebné, aby kluby z I. resp. II. ligy splnili všetko, čo im systém ukladá aj v oblasti infraštruktúry.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.