Slovenská päťka snov podľa Richarda Lintnera

Richard Lintner (archív 2014)
Richard Lintner (archív 2014) Zdroj: TASR

Richard Lintner odpovedal počas Telerána na vaše otázky v ONLINE rozhovore. Tu sú odpovede.

Hokejová horúčka s blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Česku vrcholí. V piatok, týždeň pred začatím šampionátu, bol hosťom Telerána Richard Lintner, ktorého ste mali možnosť vyspovedať v ONLINE rozhovore. Jeho odpovede nájdete nižšie.

Richard Lintner patrí k najvýznamnejším postavám slovenského hokeja za ostatných 15 rokov. Za reprezentáciu odohral 105 zápasov, v ktorých ako obranca strelil 14 gólov. Azda najznámejší je ten z MS v Göteborgu v roku 2002. V semifinálovej dráme so Švédskom vtedy premenil rozhodujúci samostatný nájazd, ktorý Slovensko poslal do finále. V ňom sme zvíťazili nad Ruskom a získali zlatú medailu a zatiaľ jediný titul majstrov sveta v hokeji v histórii republiky. Citrón, ako ho prezývajú, obliekal dres s dvojkrížom na hrudi na šiestich majstrovstvách sveta a olympiáde v roku 2002. Okrem zlata zo Švédska má aj bronz z MS vo Fínsku v roku 2003.


Medzi fanúšikmi sa stal veľmi obľúbeným aj pre jeho vystupovanie a charizmatický úsmev. Aj spoluhráči a tréneri o ňom vždy hovorili, že v kabíne vytvára pozitívnu atmosféru. Bohatú hráčsku kariéru ukončil začiatkom tohto roka v meste, kde ju aj začal - v Trenčíne. O hokej sa však neprestal zaujímať. Okrem toho, že spolukomentuje hokejové zápasy, je meno Richarda Lintnera spájané najmä s pripravovanou „revolúciou" v slovenskom hokeji. Čo všetko chystá sa ale dozvieme až po MS v Česku.

https://www.youtube.com/watch?v=msxtwRJpZiU

BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.