Šport

Zápas legiend Česko-Slovenska a Ruska sa rozhodol až po predĺžení

Hráč Ruska Helmut Balderis premieňa trestné strieľanie, v bráne Petr Bříza.
Hráč Ruska Helmut Balderis premieňa trestné strieľanie, v bráne Petr Bříza. Zdroj: SITA

Tridsať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sme vyhrávali o dva góly.

Víkendový program Zápasu hviezd KHL odštartoval v piatok večer v Bratislave Zápasom legiend slovenského, českého a ruského hokeja.V stretnutí sa nevylučovalo, sfaulovaní hráči dostali možnosť trestného strieľania. Organizátori sľubovali aj účasť Alexeja Jašina, Sergeja Fiodorov, Maxima Sušinskeho a Richarda Zedníka. Tímy napokon nastúpili s takýmito zostavami:

Legendy Česka a Slovenska (Tím Dáriusa Rusnáka): Bříza (od 28. min Rybár) - Sekeráš, Varholík, Kučera, Svoboda, Droppa, Hecl, Gudas, Hajdušek - Liba, Hlinka, Cíger - Rusznyák, Janecký, Richter - Dornič, Kapuš, Pethö - Kameš, Válek, Svozil

Legendy Ruska (Tím Alexandra Jakuševa): Myškin (od 14. min Michajlovskij) - Kanarejkin, Ľapkin, Gimajev, Gusarov, Malachov, Kasparaitis - Kamenskij, Medvedev, Kovalenko - Balderis, Žamnov, Jakubov - Varickij, Šepelev, Iľjin - Toržkov, Šalimov, Anisin - Lebedev, Siomin, Čižmin, Štepa

I. tretina

Lepšie vstúpili do úvodu veteráni Česko-Slovenska, ktorí sa v 4. min ujali vedenia zásluhou Igora Libu, asistovali mu Zdeno Cíger a Miroslav Hlinka. Vyrovnanie prišlo o osem minút neskôr, postaral sa oňho Igor Varickij. Ďalšie dva góly Rusov padli po trestných strieľaniach. Rusov poslal do vedenia Helmut Balderis a minútu pred koncom tretiny dotlačil puk za chrbát brankára Petra Břízu aj Alexej Žamnov.

Zdroj: SITA

II. tretina

Do druhej tretiny nastúpili zverenci Dariusa Rusnáka s odhodlaním otočiť nepriaznivý stav, čo sa im aj veľmi rýchlo podarilo. V 24. min znížil po asistencii Ľubomíra Sekeráša Zdeno Cíger a o dve minúty neskôr vyrovnal po peknej kombinácii s Karolom Rusznyákom Otakar Janecký. Následne mohol Čecho-Slovákov poslať do vedenia Miroslav Hlinka, ktorý síce utiekol obrane, no zoči-voči brankárovi nepremenil. Úspešný však bol o minútu neskôr Otakar Janecký a krátko po ňom zvýšil na 5:3 Ivan Droppa. Ruská odpoveď prišla po štyroch góloch Rusnákovej družiny z hokejky Romana Iľjina.

Tri minúty pred koncom tretiny mohol z trestného strieľania zvýšiť vedenie domácich Pavel Richter, no brankár Rusov bol proti. Podobne dopadlo aj trestné strieľanie Helmuta Balderisa, a tak išli hokejisti do kabíny za stavu 5-4.

III. tretina

Tesný náskok po dvoch tretinách sa Česko-Slovensku udržať nepodarilo. V 48. min vyrovnal Nikolaj Siomin. Domáci sa mohli dostať do vedenia a to hneď dvakrát v priebehu dvadsiatich sekúnd. Najskôr samostatný nájazd nepremenil Richard Kapuš a hneď v nasledujúcom útoku sa na osamoteného ruského brankára rútil tandem Cíger-Hlinka. Prvý menovaný sa však ulakomil a netrafil ruskú bránu.

Na tretíkrát sa to už našťastie podarilo, v 53 min. dorazil Cígerovu strelu Hlinka a tri minúty pred koncom zvýšil náskok Česko-Slovenska na dva góly Kapuš, ktorý po peknej individuálnej akcii zakončil backendom pod hornú žŕdku - 7:5. Na triumf to nestačilo. Predĺženie zariadil Andrej Kovalenko, ktorý premenil prvé trestné strieľanie 30 sekúnd a druhé 0,3 sekundy pred koncom riadneho hracieho času.

Predĺženie dlho netrvalo, v 61. min ho ukončil Nikolaj Siomin.

Legendy Česko-Slovenska - Legendy Ruska - 7:8 pp (1:3, 4:1, 2:3 - 0:1) 

Góly: 4. Liba (Cíger, Hlinka), 24. Cíger (Sekeráš), 27. Janecký (Rusznyák), 29. Janecký (Rusznyák, Richter), 30. Droppa (Pethö, Dornič) 53. Hlinka (Sekeráš, Cíger), 57. Kapuš - 11. Varickij (Šepelev), 14. Balderis (tr. strieľanie), 19. Žamnov (tr. strieľanie), 33. Iľjin (Varickij, Šepelev), 48. Siomin (Iľjin, Šepelev), 60. Kovalenko (tr. strieľanie), 60. Kovalenko (tr. strieľanie), 61. Siomin.

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA

BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.