Šport

Kličko zdolal Jenningsa na body a obhájil tituly majstra sveta

Kličko vs Jennings.
Kličko vs Jennings. Zdroj: TASR

Divákov v zaplnenej aréne ale zápas príliš nenadchol.

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko potvrdil pozíciu majstra sveta v ťažkej váhe. V sobotu zdolal v newyorskej Madison Square Garden Američana Bryanta Jenningsa jednoznačným verdiktom rozhodcov a obhájil tituly vo verziách WBO, IBF a WBA. 

Bolo nesmierne ťažké s ním bojovať. Nedal mi možnosť udierať podľa mojich predstáv. Je to konkurencieschopný borec

Kličkovi prisúdili víťazstvo na body všetci traja rozhodcovia (118:109, 116:111, 116:111). Bolo to už jeho 64. víťazstvo zo 67 súbojov v profesionálnom ringu. Tridsaťdeväťročný boxer prehral naposledy pred jedenástimi rokmi a titul svetového šampióna mu patrí deväť rokov.

Pre Jenningsa to bola vôbec prvá prehra medzi elitou v jeho dvadsiatom súboji.

Divákov v zaplnenej aréne ale zápas príliš nenadchol a Kličko nepôsobil tak presvedčivo ako v predchádzajúcich majstrovských dueloch. "Niekedy to nejde tak, ako by ste si želali," priznal Ukrajinec a pochválil svojho o sedem centimetrov nižšieho a takmer sedem kilogramov ľahšieho súpera: "Bolo nesmierne ťažké s ním bojovať. Nedal mi možnosť udierať podľa mojich predstáv. Je to konkurencieschopný borec."

Pre Klička to bol rekordný 27. súboj o titul majstra sveta a vyrovnal tak štatistiku legendárneho Joea Louisa. O jeden menej majú v historických tabuľkách ťažkej váhy na konte Muhammad Ali a Larry Holmes, pripomenula agentúra DPA. 

Zdroj: TASR
 

Zdroj: TASR

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.