Ružička sa vracia do reprezentácie za Nagya

Štefan Ružička na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

V drese slovenskej reprezentácie 42 zápasov a strelil v nich 13 gólov.

Štart Ladislava Nagya na hokejových MS v Ostrave je neistý. Dôvodom je zranenie, ktorý si skúsený útočník odniesol z piatkového prípravného zápasu v lotyšskej Rige. Tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek preto donominoval do tímu Štefana Ružičku, finalista českej extraligy sa bude na utorkovom zraze v Bratislave hlásiť spolu s oddielovým kolegom z Třinca Vladimírom Draveckým.

Na MS štartoval doteraz dvakrát - v rokoch 2009 a 2011

"Rozhodli sme sa, že do tímu nominujeme Štefana Ružičku a budeme čakať, ako sa vyvinie Ladislavov zdravotný stav. Třinecký útočník bol v zápasovom zaťažení a v mužstve patril medzi najlepších hráčov. V bodovaní play off celej českej ligy skončil Štefan na piatom mieste a vo svojom tíme bol dokonca druhý najlepší," vysvetlil pre webstránku SZĽH dôvody nominovania Ružičku tréner Vůjtek.

Ružička odohral v drese slovenskej reprezentácie 42 zápasov a strelil v nich 13 gólov. Naposledy sa v národnom drese objavil v príprave pred majstrovstvami sveta v roku 2012.

"Som veľmi šťastný, že sa mi tréneri ozvali a povolali ma. Vždy som rád reprezentoval Slovensko a teším sa, že si slovenský dres oblečiem opäť. Všetko sa zomlelo veľmi rýchlo, ale je dobré, že sme hrali s Třincom finálovú sériu na sedem zápasov, a tak som nevyšiel z tempa. Na utorňajší zraz sa veľmi teším," povedal na margo svojej nominácie 30-ročný krídelník.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.