Obranca Lokerenu Mertens (†24) zomrel

Gregory Mertens.jpg
Zdroj: Twitter/Marcelo Robalinho

Počas utorňajšej operácie sa vyskytlo niekoľko problémov.

Belgický futbalový obranca Gregory Mertens zomrel vo štvrtok vo veku 24 rokov. Hráč Lokerenu bol v kritickom stave po tom, čo utrpel zástavu srdca v pondelňajšom zápase B-tímov proti KRC Genk.  

Bývalý mládežnícky reprezentant Belgicka skolaboval po 25 minútach hry. Lekári oboch mužstiev a privolanej rýchlej lekárskej pomoci sa ho pokúsili oživiť defibrilátorom, následne ho previezli do nemocnice v Genku a zápas predčasne ukončili. V utorok ho museli operovať, avšak vyskytli sa viaceré problémy.

Hovorca klubu Herman Van De Putte vo štvrtok pre agentúru Reuters uviedol, že hráčov stav sa zhoršil a jeho rodina súhlasila s odpojením od prístrojov, ktoré ho udržiavali pri živote. "So smútkom oznamujeme, že Gregory Mertens zomrel," oznámilo vedenie klubu, podľa ktorého nič predtým nenaznačovalo, že by mal problémy so srdcom.

Stopér Mertens pôsobil v Lokerene vyše roka. Predtým hral za Cercle Bruggy. Je bývalým reprezentantom "červených diablov" do 21 rokov a na pár zápasov nastúpil aj v Európskej lige UEFA.GENK/TASR - aktualizované

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti