Zákerný knockout rozdelil boxerský svet. Úder na bradu prišiel v ten najmenej očakávaný moment

Zákerný knockout rozdelil boxerský svet. Úder na bradu prišiel v ten najmenej očakávaný moment
Ruben Torres si chce tľapnúť rukou so súperom tesne pred knokautom. Zdroj: YouTube/Thompson Boxing

Boxerský galavečer v kalifornskom meste Corona poznačil kontroverzný knockout. O rozruch sa postaral Američan Ruben Torres, ktorý si v zápase ľahkej divízie zmeral sily s Venezuelčanom Christianom Baezom. Druhy menovaný skončil omráčený na zemi po knockoute, ktorý prišiel vo veľmi nečakanej chvíli, informuje portál New York Post.

Torres (24) zostáva neporazený aj po svojom 19 dueli, pri čom 16 krát ukončil zápas pred limitom. Súboj s Baezom rozhodol v 7. kole. Podľa mnohých to však urobil veľmi nečestným spôsobom.

Obaja boxeri si na úvod ďalšieho kola ťukli rukavicami. Ešte než Baez stihol zaujať postoj ho Torres trafil do brady ľavačkou a Venezuelčan padol k zemi. Bolo po zápase.
Tento moment vyvolal na sociálnych sieťach vášnivé diskusie a rozdelil boxerskú komunitu. Jedna strana tvrdí, že takéto momenty do športu nepatria, druhá hovorí, že pravidla to nezakazujú.

Ku kontroverznému K.O. sa vyjadril aj samotný Torres: „Pravidlom číslo jeden v boxe je to, že sa musíte neustále chrániť za každých okolností. Ste v zápase, vaše sebavedomie je vysoko, ťuknete si rukavicami a potom si poviete, že tu máte nejakú prácu,“ opísal Američan, ako sa v jeho hlave zrodil nečestný úder.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Box

Dôležité udalosti