Pravidlá pre fanúšikov finále Slovnaft Cupu

Fanúšikovia klubu La Coruňa
Fanúšikovia klubu La Coruňa Zdroj: TASR

Zápas odvysiela o 18.00 h TV Dajto v priamom prenose.

SFZ vydalo  pre návštevníkov finále Slovenského pohára medzi AS Trenčín a FK Senica (1.5. o 18:15 v NTC Poprad) tieto pokyny. Zápas odvysiela o 18.00 h TV Dajto v priamom prenose.

Otvorenie štadiónu

Štadión bude otvorený od 16.15 h, dovoľujeme si divákov požiadať, aby prišli v dostatočnom časovom predstihu, ideálne 1-2 hodiny pred zápasom z dôvodu bezproblémového parkovania, bezpečnostných prehliadok na vstupoch, kde je potrebné mať pri sebe platnú vstupenku a občiansky preukaz.

Na štadióne sa bude podávať len nealkoholické pivo

Vyzývame preto divákov, aby mali vstupenky pri sebe počas celého zápasu, hlavne pri opustení sektoru. Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nie je možné po vstupe na štadión zo štadiónu odísť a následne sa vrátiť.

Parkovanie

Príchod a parkovanie na štadión pre fanúšikov klubov a ostatných divákov futbalového stretnutia je znázornený na pláne štadióna. Pre fanúšikov klubov sú vyhradené parkoviská vyznačené na pláne štadióna a pre ostatných divákov je zabezpečené parkovanie vedľa hotela Aquacity alebo verejné parkovisko pred hokejovým štadiónom. Je potrebné sa riadiť podľa pokynov polície.

Každý fanúšik sa bude musieť podrobiť bezpečnostnej kontrole pri vstupe na štadión na odhalenie vnášania zakázaných predmetov, pyrotechnických výrobkov, strelných a chladných zbraní alebo iných vecí, ktorými možno urobiť útok proti telu dôraznejší, ktoré sú znázornené pred každým vstupom na štadión (pláne štadióna) a riadiť sa pokynmi usporiadateľskej služby.

Fanúšikovské predmety a kamery

Všetky vnášané predmety, vlajky, zástavy, transparenty a iné veci, predstavujúce súčasť chorea budú podrobené pri vstupe kontrole. Upozorňujeme účastníkov podujatia, aby so sebou nenosili spreje ani parfumy, nevnášali na štadión akékoľvek nápoje a tekutiny.

Na štadión nebude umožnený vstup osobám pod vplyvom alkoholu, drog, iných omamných látok, ale aj osobám, u ktorých budú tieto látky odhalené v držbe pri bezpečnostnej prehliadke.

Incidenty a polícia

Každý účastník je povinný dodržiavať organizačný a návštevný poriadok podujatia.
Priestory štadióna ako aj jednotlivé sektory sú monitorované kamerovým zabezpečovacím systémom.

Každý incident zaznamenaný kamerami, bude usporiadateľskou službou v súčinnosti s policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený.

Prvá pomoc

Na štadióne budú pripravené vozidlá Záchrannej služby a zdravotníci, ktorí budú v uniformách so zreteľným označením, pripravení pomôcť v prípade zdravotných komplikácií divákov alebo v prípade nutnosti poskytnutia prvej pomoci.

Na štadióne budú v prevádzke bufety a občerstvovacie stánky. Pred aj počas zápasu je zákazaný predaj alkoholických nápojov. Na štadióne sa bude podávať len nealkoholické pivo.

V prípade daždivého počasia, si dovoľujeme požiadať divákov, aby mali k dispozícii pršiplášte, nakoľko vstup s dáždnikom na štadión je zakázaný z bezpečnostných dôvodov.

Vstupenky v cenách 4 a 7 EUR si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal ako aj na tejto podstránke webu SFZ.

POPRAD/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.