Oremus sa vracia na miesto, kde dlho trénoval

Asistenti trénera hokejistov Slovenska Peter Oremus a Vlaimír Országh
Zdroj: TASR

Do Vítkovíc prišiel v novembri 2012 po úspešnom pôsobení v HK 36 Skalica a zotrval až do tejto sezóny, keď prestúpil do Košíc.

Peter Oremus je v Ostrave ako doma a tak môže rozdávať cenné rady hráčom i svojim trénerským kolegom z reprezentácie. Asistent hlavného kouča Vladimíra Vůjteka viedol miestny klub Vítkovice necelé tri sezóny a tak veľmi dobre pozná ČEZ Arénu i mesto, v ktorom slovenskí hokejisti odštartujú boje na majstrovstvách sveta.

Do Vítkovíc prišiel v novembri 2012 po úspešnom pôsobení v HK 36 Skalica a zotrval až do tejto sezóny, keď prestúpil do Košíc, s ktorými získal majstrovský titul v extralige.

"To obdobie vnímam veľmi pozitívne. Ostrava je hokejové mesto. Prišiel som vtedy do klubu, ktorý je naozaj na profesionálnej úrovni. Dva roky po sebe sme urobili štvrťfinále, no nepostúpili sme do semifinále, čo človeka trochu mrzí," zaspomínal si.

Na klube si vážil najmä profesionalitu. "Ľudia, ktorí tam pracujú pre hokej, sú zanietení a podmienky na prípravu a prácu sú tam naozaj vynikajúce," pokračoval.

V Ostrave je najširšie klzisko v Česku

Slováci odohrajú všetky zápasy základnej B-skupiny v ČEZ Aréne - domovskom stánku HC Vítkovice. Hala je jednou z dominánt Ostravy už od svojho dokončenia v roku 1986.

Bude to hlavne o korčuľovaní a pohybe

Pred MS v roku 2004, ktoré taktiež hostili Praha a Ostrava, sa dočkala rozsiahlej rekonštrukcie a modernizácie a práve odvtedy nesie názov ČEZ. Jej kapacita pre hokej je 10.157 divákov.

"Je to naozaj veľká viacúčelová aréna plne pripravená pre hokej a pre majstrovstvá sveta. Výhodou je, že tréningová hala je napojená hneď na tú hlavnú, čiže nie je problém ani presun a hráči do nej idú zo šatní rovno v korčuliach. Je to v podstate v jednom objekte a je to perfektne vyriešené," opísal ju Oremus.

Zdroj: TASR

"Takže to bude hlavne o korčuľovaní a pohybe," dodal štyridsaťštyriročný tréner s tým, že výhodu budú mať kombinačnejšie tímy a technickejší hráči ako sú v slovenskom výbere napríklad Martin Réway, Marko Daňo, či najväčšia ofenzívna hviezda Marián Gáborík.

Praha vs. Ostrava

Samotné mesto nemá oproti druhému dejisku Prahe takú bohatú históriu a kultúru, ale podľa Oremusa aj v Ostrave je veľmi veľa zaujímavostí.

"Pri zápasoch a trénovaní som si vždy našiel nejaký čas, aby som sa poprechádzal po meste a po okolí. Ostrava je naozaj banícke mesto. Je tam množstvo dolov, sú tam aj známe železiarne. Bol som sa pozrieť aj tam aj tam. Vždy je tam kam ísť. Ja som sa tam cítil vynikajúco," povedal.

Medzi najatraktívnejšie miesta najmä pre mladých patrí Stodolní ulica plná barov, klubov, či diskoték. "Je to legendárna ulica, chodí tam veľmi veľa ľudí. Samozrejme som tam párkrát zavítal aj ja. Kto príde do Ostravy, musí ju navštíviť," dodal.

A takáto je atmosféra pred začiatkom MS.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.