Vůjtekova dilema: Kto urobí Tatarovi a Jurčovi miesto, keď štvrtý útok hral tak dobre?

Tréner Vladimír Vůjtek počas zápasu s Dánskom.
Tréner Vladimír Vůjtek počas zápasu s Dánskom. Zdroj: TASR

Trénerovi slovenskej reprezentácie pribudli po zápase s Dánskom vrásky na čele.

Vladimíra Vůjteka čakal večer plný dumania. Pred druhým zápasom na hokejových MS totiž očakával príchod zámorských posíl Tomášov Tatara a Jurča a musel im spraviť miesto v zostave. Po úvodnom triumfe proti Dánsku sa však o miestenky nečakane prihlásili aj všetci traja členovia štvrtého útoku.

Detroitčania by podľa všetkého mali nastúpiť už v nedeľu proti Bielorusku (16.15 h), no definitíva padne až po ich príchode do Ostravy. "Mali by, ale uvidí sa podľa toho, ako sa budú cítiť," povedal hlavný tréner, ktorý mal pre dvojicu už pripravené miesta v zostave. No to sa po sobote zmenilo.

"Samozrejme, že som už rozmýšľal, kam ich zaradiť, ale dnes mi niektorí hráči poriadne zamotali hlavu. Takže musíme uvažovať ďalej, kde bude ich miesto a koho posadíme," priznal Vůjtek.

Pod úvodný triumf Slovenska nad Dánskom 4:3 po nájazdoch sa totiž výraznou mierou pričinil práve posledný útok.

"Dali dva góly a pomohli nám k bodom. S ich výkonom som spokojný, hrali veľmi dobre," povedal na ich margo hlavný tréner. Za najlepšieho hráča stretnutia vyhlásil direktoriát Vladimíra Draveckého, ktorý zaznamenal dve asistencie. Výborne mu sekundovali aj spoluhráči z lajny Marek Viedenský (1+0) a Patrik Lušňák (0+1). Viedenský s Draveckým sa pritom oficiálne dostali na súpisku iba pár hodín pred zápasom.

Tréner im veril aj v nájazdoch, keď ich oboch zaradil do tria k Mariánovi Gáboríkovi.

"Viedenský svoj prvý dal, Dravecký trafil žŕdku a po ňom dal do konštrukcie aj Viedenský. Myslím si, že sme vybrali dobre, ale mali trochu smolu."

Naopak, v zápase príliš neoslnil elitný útok s Gáboríkom, kapitánom Tomášom Kopeckým a Michelom Miklíkom. Väčšie príležitosti si vypracoval až v záverečnej tretine, keď sa k prvým dvom menovaným pridal Marko Daňo. "Na ľade sa iba hľadali, trénovali spolu veľmi málo. Prvý útok sa asi zmení, možno bude hrať tak, ako dnes na konci, teda s Daňom," uviedol Vůjtek.

Zdroj: TASR

"Po našich góloch súper zakaždým dokázal pomerne rýchlo vyrovnať. Bol to korčuliarsky rýchly hokej, hralo sa hore-dole," hodnotil Dravecký úvodné vystúpenie. V nájazdoch sa mohol stať absolútnym hrdinom, jeho strelu však zastavila spojnica. "Chýbalo málo, možno dva milimetre," poznamenal.

Dravecký sa pripojil k reprezentačnému tímu až na záverečnom zraze pred odchodom do Ostravy. Tréneri ho dopísali na súpisku spolu s Marekom Viedenským iba pár hodín pred úvodným buly, napokon však práve ich útok s Patrikom Lušňákom, radený až ako štvrtý, ťahal Slovákov z kaše. Dravecký si spoluprácu s kolegami z formácie pochvaľoval.

"S Marekom aj Patrikom sa mi hralo dobre. Myslím si, že sme si celkom 'sadli' a bolo to aj na ľade vidno. Dúfam, že sa nám bude dariť aj naďalej," povedal.

Vstup do šampionátu býva zakaždým náročný, aj teraz sa víťazstvo rodilo s bolesťami. "Chceli sme vyhrať v normálnom hracom čase, ale určite by bolo ešte horšie, keby sme tie dva body nemali. Ceníme si ich a môžeme ísť ďalej s pozitívnou náladou. Zajtra chceme proti Bielorusom uspieť," dodal Dravecký.

OSTRAVA/TASR-aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.