Sagan sa na MS v súťaži e-bikov nestratil, zo Slovákov bol najlepší

Sagan sa na MS v súťaži e-bikov nestratil, zo Slovákov bol najlepší
Peter Sagan počas tréningu pred súťažou v disciplíne e-bike na MS v horskej cyklistike. Zdroj: Facebook/Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na MS v horskej cyklistike 16. miesto v disciplíne e-bike. Triumf si v piatok vo francúzskom Les Gets vybojoval domáci Jerome Gilloux, ktorý zvládol sedem kôl za 52:21 minúty.

Druhý skončil víťazov krajan Hugo Pigeon s mankom 29 sekúnd a pódium doplnil Švajčiar Joris Ryf (+42). Sagan stratil na Gillouxa 5:25 min a bol najlepší zo štvorice slovenských reprezentantov. Ľuboš Staňo skončil osemnásty (+5:50) a Filip Sklenárik s Martinom Knapcom prišli do cieľa so stratou dvoch kôl mimo najlepšej dvadsiatky.

Medzi ženami triumfovala s prehľadom Nicole Göldiová zo Švajčiarska časom 47:00 min. Súperky za ňou zaostali o takmer minútu a pol a tesnejší bol súboj o druhé miesto. Ten zvládla lepšie domáca Justine Tonsoová (+1:25), ktorá predstihla Göldiovej krajanku Nathalie Nathalie Schneitterovú o desať sekúnd.

Horská cyklistika - ME:

e-bike muži: 1. Jerome Gilloux 52:21 min, 2. Hugo Pigeon (obaja Fr.) +29 s, 3. Joris Ryf (Švaj.) +42,... 16. Peter SAGAN +5:25 min, 18. Ľuboš STAŇO +5:50, 24. Filip SKLENÁRIK, 27. Martin KNAPEC (všetci SR) obaja +2 kolá

TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti