Plná slovenská súpiska: Tatar a Jurčo proti Bielorusku v druhej lajne

Tomáš Jurčo, Marek Ďaloga a Tomáš Tatar počas predpoludňajšieho rozkorčuľovania pred zápasom s Bieloruskom.
Tomáš Jurčo, Marek Ďaloga a Tomáš Tatar počas predpoludňajšieho rozkorčuľovania pred zápasom s Bieloruskom. Zdroj: TASR

Prvá útočná formácia by mala zostať v rovnakom zložení, v akom dohrala úvodný súboj proti Dánsku.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek pred nedeľňajším druhým zápasom v B-skupine MS s Bieloruskom (16.15 h) uzavrel šampionátovú súpisku, keď na ňu dopísal útočné duo z Detroitu Tomáša Tatara a Tomáša Jurča ako i brankára Branislava Konráda a obrancu Ivana Baranku. Kouč tak už nečaká na prípadné príchody Mariána Hossu či Martina Marinčina.

Slovenská súpiska obsahuje plný počet 25 hráčov - troch brankárov, ôsmich obrancov a štrnástich útočníkov. Vůjtek sa rozhodol nečakať na Hossu. Jeho Chicago totiž vyhralo úvodný zápas semifinále Západnej konferencie NHL doma nad Minnesotou 4:3 a tým pádom je jasné, že Blackhawks by mohli vypadnúť najskôr až po piatich stretnutiach a séria by sa skončila najskôr v noci na utorok 12. mája, čiže v deň, keď Slováci hrajú záverečný skupinový zápas na MS s USA (16.15 h).

Detroitské krídla posilnili reprezentačné mužstvo po vypadnutí Red Wings z play off NHL. Jurčo dorazil do Ostravy v sobotu neskoro večer a Tatar na druhý deň ráno. Na nedeľňajšom dopoludňajšom rozkorčuľovaní, na ktorom sa objavilo iba 13 hokejistov, si prvýkrát zatrénovali so spoluhráčmi z národného tímu. Proti Bielorusom by mali nastúpiť v druhom útoku v strede s Marekom Viedenským. Prvá útočná formácia by mala zostať v rovnakom zložení, v akom dohrala úvodný súboj proti Dánsku (4:3 sn), teda na pravom krídle s Markom Daňom. Štvrtý útok by mali vytvoriť Vladimír Dravecký, Patrik Lušňák a Libor Hudáček. Trinástym útočníkom bude Tomáš Surový.

Michel Miklík zo zostavy vypadol a zápas si pozrie iba z tribúny spoločne s Barankom a Konrádom. Do bránky sa opäť postaví Ján Laco, na striedačke bude pripravený Július Hudáček.

Slováci nastúpia v bielych dresoch, bieloruskí hráči budú v červenom. Duel v ČEZ Aréne povedú hlavní rozhodcovia Timothy Mayer z USA a domáci Vladimír Šindler, čiarovými arbitrami budú Švéd Jimmy Dahmen a Američan Paul Carnathan.

Predpokladaná zostava SR v zápase s Bieloruskom (v nedeľu o 16.15 h)

Laco (J. Hudáček) - Meszároš, Jánošík, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Graňák - Daňo, Kopecký, Gáborík - Jurčo, Viedenský, Tatar - Pánik, Bližňák, Bartovič - Dravecký, Lušňák, L. Hudáček - Miklík/Surový

OSTRAVA/TASR-akutalizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.