Yann Sommer stanovil nový rekord Bundesligy. Hráčov Bayernu Mníchov privádzal do zúfalstva

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Futbalisti Bayernu Mníchov stratili vo štvrtom kole Bundesligy prvé body v sezóne, a to po zápase s Borussiou Mönchengladbach.

Futbalisti Bayernu Mníchov stratili vo štvrtom kole Bundesligy prvé body v sezóne, a to po zápase s Borussiou Mönchengladbach. V Allianz Aréne sa zrodila remíza 1:1 a bol to hlavne súboj domácich hráčov, s hrdinom zápasu, brankárom Yannom Sommerom.

Kapitán hostí sa predviedol už v prvej minúte a naznačil, že to s ním budú mať hráči Bayernu veľmi ťažké. V prvom polčase inkasoval dvakrát. Góly Maného neplatili pre postavenie mimo hry. Na druhej strane z protiútoku prekonal Neuera Thuram.

Celý druhý polčas pokračoval mikrosúboj Bavorov so Sommerom a dokázal ho prekonať len Sané. Mníchovčania v zápase dominovali, vystrelili celkovo až 35-krát, z toho až dvadsať pokusov smerovalo na bránu. Borussia mala päť striel a tri na bránu.

Sommer sa stal rekordérom Bundesligy. Zaznamenal 19 zákrokov a postaral sa o historicky najlepší výkon od roku 1992, keď v lige zaviedli podrobné štatistiky brankárov.

Doterajší rekord držal Schwolow z Herthy Berlín štrnástimi úspešnými zákrokmi.

Reportáž si pozriete vo videu v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti