Laco po Nórsku: Mali sme veľa vylúčení a tu je to rozhodujúce

Brankár Ján Laco.
Zdroj: TV Markíza

Kde sa stali chyby? Jasnú odpoveď má aj Marek Ďaloga.

Zápas s Nórskom bol pre našich hráčov sklamaním. Reportér Števo Eisele hneď po záverečnom odpísaní vyspovedal v mix zóne brankára Jána Laca s Marekom Ďalogom a Tomášov Jurča a Surového.

Ideme ďalej, je polovica turnaja a máme tri zápasy pred sebou

"Dobrý začiatok, dali sme pekné góly. Potom sme si trošku skomplikovali hru. Namiesto toho, aby sme to hrali jednoduchšie, chceli sme niečo vymýšľať. A z toho pramenili chyby a fauly," zhodnotil Laco zápas z pohľadu brankára. Tvrdí, že sme mali veľa vylúčených hráčov a na MS je toto rozhodujúce. "A možno aj chýbali od polovice zápasu sily. Bol to štvrtý zápas a z toho to možno pramenilo," dodala naša brankárska jednotka.

Ďaloga po zápase netajil veľké sklamanie. "Je to veľká škoda, každý dal do toho všetko. Nevyšlo to a to sme mali zápas rozohratý veľmi dobre".

A kde sa stali chyby? Marek má na to jasnú odpoveď. "Podľa mňa sme prestali hrať ten hokej, čo sme hrali do stavu 2:0 a to nás stálo vyrovnanie a prehru. Myslí si, že prehra nesúvisí s tým, že sme mali štyri zápasy za päť dní."

Podobné pocity mal aj Jurčo. "Mali sme to dobre rozbehnuté, ale nakoniec sa na nám to nepodarilo. Mne sa zdá, že ako keby sme prestali hrať. Možno trochu menej útočiť a nechali ich dostať sa naspäť do zápasu a to bola chyba," zhodnotil prehratý zápas s Nórskom.

Zlý výsledok mrzí aj Surového. Podľa neho sme mali nejaké šance, ktorými sme sa mohli vrátiť na dvojgólové vedenie. Žiaľ, potom to už otočili.

"Nič, ideme ďalej. Je polovica turnaja a máme tri zápasy pred sebou, aj keď s ťažšími súpermi. Nemáme tie body, ako sme chceli. Ale keby sme získavali body ´so slabšími´ súpermi, tak tu nemáme čo robiť. Máme tri ťažké zápasy, tam musíme body ukradnúť a postúpiť do štvrťfinále," dodal.


OSTTRAVA/Števo Eisele, Zuzana Gálisová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.