Šport

Vieme, prečo Vajda "skončil" u Djokoviča

Djokovič a Vajda počas exibície (november 2012) - 1
Zdroj: SITA

Iniciatíva angažovať Beckera vyšla práve od slovenského kouča.

Srbský tenista Novak Djokovič pred pokusom o svoj štvrtý triumf v rade a piaty celkovo na grandslamových Australian Open v Melbourne (13. - 26. januára) vyhlásil, že podnet na nedávne angažovanie Nemca Borisa Beckera na čelo realizačného tímu vyšiel od predchádzajúceho kouča Mariána Vajdu.

"Hovorili sme spolu, viedol ma osem rokov. Pod jeho taktovkou som získal všetky tituly. On ako hráč aj tréner strávil v tomto odvetví vyše 35 rokov, potreboval už byť trochu viac doma. Zvažovali sme iné možnosti. Vyrukoval s iniciatívou osloviť niekoho, kto sa v minulosti ocital v podobných situáciách ako ja teraz, má podobné vnútorné nastavenie, pozná všetko, čím prechádzam, a môže mi prospieť po mentálnej stránke. Dospeli sme k Borisovi. Kontaktovali sme ho v septembri, tým sa to začalo," cituje 26-ročného Belehradčana portál Tennis World. 

Druhý hráč svetového rebríčka Djokovič sa v pondelok o 9.00 h SEČ stretne v 1. kole so Slovákom Lukášom Lackom. Beckera ako svojho nového kouča oznámil 18. decembra.

MELBOURNE/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.