Ďalšie rošády v zostave. Na Rusov vybehneme v tomto zložení

Záverečné sústredenie slovenských hokejistov pred zápasom Bielorusko-Slovensko.
Záverečné sústredenie slovenských hokejistov pred zápasom Bielorusko-Slovensko. Zdroj: TASR

Zraneného Marka Daňa nahradí Vladimír Dravecký.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek pred nedeľňajším súbojom B-skupiny MS s Ruskom (20.15 h) opäť premiešal zloženie útokov.

Libor Hudáček sa vráti do prvej lajny k Tomášovi Surovému a Mariánovi Gáboríkovi, Tomáš Tatar nastúpi v druhej útočnej formácii s Michelom Miklíkom a Marekom Viedenským. Kouč sa rozhodol prvýkrát na šampionáte rozbiť trio Richard Pánik - Mário Bližňák - Milan Bartovič. 

Daňa nahradí Dravecký

Do zostavy sa od začiatku duelu vráti Vladimír Dravecký, ktorý nahradí zraneného Marka Daňa. Ako trinásty útočník bude pripravený Patrik Lušňák. Obranné dvojice by mali zostať rovnaké ako v sobotňajšom zápase s Fínskom (0:3).

"Marko Daňo zo zdravotných dôvodov nenastúpi a na jeho miesto pôjde Dravecký. Pomenili sme útoky tak, aby sme mali pravákov aj do presilovky. V obrane budeme točiť tých sedem obrancov, ktorí hrali aj včera," komentoval zmeny v zostave asistent trénera Peter Oremus.

Daňo má podľa prvých správ poškodený vnútorný postranný väz v kolene, v nedeľu dopoludnia však podstúpil ďalšie vyšetrenia v nemocnici. "Marko išiel s lekárom do nemocnice. Zatiaľ neviem povedať nič konkrétne, ale je to v štádiu riešenia," pokračoval Oremus.

Hudáček v bráne

Ako avizoval hlavný tréner už v sobotu, do bránky od začiatku nastúpi Július Hudáček, ktorý si tak odkrúti debut na majstrovstvách sveta. Ján Laco bude pripravený na striedačke.

Na nedeľňajšom rozkorčuľovaní trénovali na ľade iba ôsmi hráči - dvaja brankári (J. Hudáček, Konrád) a šiesti korčuliari (Graňák Mikuš, Jánošík, Baranka - Dravecký, Lušňák).
Slováci o 20.15 h nastúpia proti Rusku a ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále, mali by bodovať.

"Včera náš výkon nebol zlý, no musíme hlavne premieňať naše šance. Teraz už nemôžeme rozmýšľať nad ničím iným, musíme už bodovať. V dnešnom zápase urobíme všetko pre to, aby to tak bolo," dodal Oremus.

Predpokladaná zostava SR v zápase s Ruskom

J. Hudáček (Laco) - Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Jánošík - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Tatar, Viedenský, Miklík - Jurčo, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký - Lušňák

OSTRAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2015

Dôležité udalosti