Tréning pred Amerikou okorenila stávka

Tomáš Tatar a Vladimír Dravecký na tréningu deň pred zápasom Slovenska s USA.
Tomáš Tatar a Vladimír Dravecký na tréningu deň pred zápasom Slovenska s USA. Zdroj: TASR

Hralo sa o desať eur.

Pondelkový tréning slovenskej hokejovej reprezentácie na vedľajšej ľadovej ploche ostravskej ČEZ Arény mal osobitý náboj. Padla pred ním totiž stávka - ktorá pätorka zvíťazí v modelovaných zápasoch, získa malú finančnú odmenu.

"Dohodli sme sa, že kto vyhrá, dostane 10 eur. Ja som bol samozrejme vo víťaznom tíme," usmieval sa Patrik Lušňák. "Takýto tréning padol vhod, každý sa z neho tešil, bola to zábava. Myslím si, že to odľahčí atmosféru," povedal 26-ročný útočník, ktorý korčuľoval v útočnej trojici po boku Milana Bartoviča a Mária Bližňáka. "Bolo to príjemné spestrenie tréningu," pridal sa Richard Pánik.

Tréning sa začal so štvrťhodinovým meškaním. Pätorky odlíšené v štyroch farebných kombináciách korčuľovali v rovnakom zložení, v akom dokončili nedeľňajší duel s USA. Na ľade chýbal Tomáš Jurčo, ktorého trápi boľavý chrbát. Tréning viedol asistent Peter Oremus, hlavný kouč Vladimír Vůjtek sledoval "makačku" spoza mantinelu.

Ako v pondelok trénovali Slováci

bieli: Meszároš, Graňák - L. Hudáček, Surový, Gáborík
modrí: Ďaloga, Mikuš - Miklík, Viedenský, Tatar
červení: Jurčina, Sersen - Lušňák, Bližňák, Bartovič
čierni: Jánošík, Baranka - Pánik, Kopecký, Dravecký
brankári: Laco, J. Hudáček, Konrád
individuálny tréning: Jurčo, zranenie: Daňo

Slovenskí hokejisti nastúpia na záverečný skupinový zápas na majstrovstvách sveta s USA pravdepodobne v identickej zostave ako proti Rusku. Otáznik visí iba nad Tomášom Jurčom, ktorý má zdravotné problémy s chrbtom a zatiaľ nie je jasné, či v utorok bude môcť hrať. Tréneri sa zároveň ešte nerozhodli, kto z dvojice brankárov bude chytať.

Vůjtekovci v pondelok dopoludnia trénovali bez Jurča. "V zápase s Ruskom mal problémy s chrbtom, ktoré ho limitovali v ďalšom pokračovaní. Preto sme ho stiahli, aby sa doliečil a pripravil na ďalší zápas. Verím, že nastúpi na duel s USA, bolesti ustúpia a bude môcť pokračovať ďalej," uviedol tímový lekár Ján Grauzel.

S tímom ostal aj Marko Daňo, ktorý pre zranenie kolena nehral už proti Rusku a určite si nezahrá ani s USA. "Je tu, chcel zostať s chalanmi. Jeho zranenie nevyžaduje operačnú liečbu, čiže je to otázka troch až štyroch týždňov fixácie a rehabilitácie," dodal pre TASR Grauzel.

V prípade, že Jurčo sa do utorka 16.15 h nedá dokopy, do tretieho útoku k Máriovi Bližňákovi a Milanovi Bartovičovi naskočí Patrik Lušňák. "A v zostave sa predstaví aj obranca Ivan Baranka. Ak Jurčo nastúpi, Lušňák bude pripravený kedykoľvek v zápase ho nahradiť," povedal pre TASR Vůjtek. Hlavný kouč sa ešte nerozhodol, koho nasadí do bránky. Július Hudáček si vypýtal miesto jednotky po výbornom výkone v nedeľňajšom zápase s Ruskom. "To si ešte necháme prejsť hlavou. Musíme sa porozprávať hlavne s brankármi," dodal.

Slováci chcú proti USA zabojovať aj v prípade, že už nebudú bojovať o postup do štvrťfinále. Lepšie miesto v tabuľke totiž znamená aj lepšie postavenie v renkingu IIHF a väčšiu šancu na priamu kvalifikáciu na ZOH 2018.

"Tri body nám chýbajú. Zajtra sa ich pokúsime získať a musíme čakať, ako budú hrať Bielorusi. Musíme sa zamerať na svoj výkon, Ameriku chceme zdolať," povedal Vůjtek, ktorý chcel sledovať pondelňajší duel priameho konkurenta o postup Bieloruska s Fínskom iba v televízii. "Budem sa na to pozerať asi len v televízii, pretože mám nejakú schôdzku," dodal.

Predpokladané zostava Slovenska proti USA

J. Hudáček (Laco) - Meszároš, Graňák, Ďaloga, Mikuš, Jurčina, Sersen, Jánošík (Baranka) - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Miklík, Viedenský, Tatar - Jurčo/Lušňák, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký

OSTRAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.