Šport

Všetky nádeje sa rozplynuli. Slováci si po zápase s USA balia kufre

Smutní slovenskí hokejisti pri záverečnom oceňovaní najlepších hráčov zápasu.
Smutní slovenskí hokejisti pri záverečnom oceňovaní najlepších hráčov zápasu. Zdroj: TASR

Slovenský hokejisti obsadili 9. priečku.

Slovenský hokej zostal na vrcholnom fóre tretíkrát v rade bez štvrťfinále. Jeho reprezentanti po ZOH v Soči a vlaňajšom šampionáte v Minsku zostali pred bránami základného úspechu aj na 79. majstrovstvách sveta v Česku, kde obsadili opäť 9. priečku.

Poslednú nádej im vzalo utorňajšie víťazstvo Bieloruska nad Nórskom 3:2, po ktorom už nemohli "červeno-bielych" v tabuľke ostravskej B-skupiny predstihnúť. Slovenskí reprezentanti k zachovaniu postupovej šance potrebovali, aby Nóri zápas vyhrali v riadnom hracom čase, pomoc "vikingov" však neprišla.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka mali na piatej priečke pred záverečným zápasom v skupine s USA (o 16.15 h) na štvrtých Bielorusov nedostihnuteľné manko šiestich bodov. Proti Američanom im tak išlo už iba o body do renkingu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), od ktorého sa odvíja kvalifikácia na ZOH 2018.

Slováci sa na MS naposledy predstavili vo vyraďovacej časti v Helsinkách 2013, kde vo štvrťfinále prehrali s domácim Fínskom 3:4. Vlani na šampionáte v Minsku takisto nedokázali postúpiť zo základnej skupiny a obsadili konečné deviate miesto. V olympijskom Soči prehrali v kvalifikácii o štvrťfinále s Českom 3:5.  

OSTRAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti