Anketa o najkrajší slovenský gól na MS

Zprava Milan Bartovič (Slovensko) a brankár Connor Hellebuyck
Zprava Milan Bartovič (Slovensko) a brankár Connor Hellebuyck Zdroj: TASR

Vybrali sme šesť najkrajších gólových momentov. Vyberte ten naj.

Slovensko má 79. Majstrovstvá sveta v hokeji za sebou. V susednej Českej republike, kde im slovenskí fanúšikovia vytvorili domácu atmosféru, zostali pred bránami štvrťfinále. V siedmich zápasoch získali deväť bodov a so šampionátom sa rozlúčili s negatívnym skóre 17:19.

Slovenský národ mal teda 17-krát možnosť zakričať si: "GÓL!" My vám ponúkame výber šiestich najkrajších. Rozhodnite, ktorý sa vám páčil najviac.

1. Slovensko-Bielorusko 2:1 pp - Andrej Meszároš rozhodol v predĺžení

V našom druhom zápase na MS sme narazili na Bielorusov a až do 52. min. sme s nimi hrali bez gólov. Sergej Kosticin ich síce poslal do vedenia, no hrdina stretnutia Andrej Meszároš o minútu vyrovnal. Jeho druhý svetlý moment prišiel v predĺžení, v ktorom rozhodol o výhre Slovenska 2:1. Paradoxne, aj napriek tomu, že sme zvíťazili, do štvrťfinále postúpilo Bielorusko.

2. Slovensko-Slovinsko 3:1 - rozhodujúci gól Mariána Gáboríka

V zápase so Slovinskom sme chceli tri body a podarilo sa nám ich získať. Nebol to však ľahký boj. Od siedmej až do 48. min. sme prehrávali. V závere stretnutia však prišli naše chvíle. Najskôr vyrovnal Andrej Meszároš a šesť minút pred koncom nás do vedenia poslal spôsobom jemu vlastným Marián Gáborík.

3. Slovensko-Rusko 2:3 pp - Kopeckého šťastena

Kto by bol povedal, že prvý gól v tomto zápase dáme my? A že to bude práve kapitán, ktorý duel predtým sedel na tribúne? Zrejme ani sám Tomáš Kopecký netušil, ako sa mu to podarilo, no podobne bol na tom aj ruský brankár Sergej Bobrovsky. Pohľad na nechápajúceho brankára je na nezaplatenie.

4. Slovensko-Rusko 2:3 pp - Gáborík vyrovnal

Náš najlepší strelec šampionátu zaznamenal dôležitý gól aj v zápase s Ruskom. Využil pri ňom svoje dve najsilnejšie zbrane - rýchlosť, ktorou sa dostal do útočného pásma a presnú strelu. Bobrovskemu nedal šancu.

5. Slovensko-USA 4:5 pp - Jánošíkova premiéra

Košický obranca Adam Jánošík si pripísal prvý reprezentačný gól v kariére v stretnutí, v ktorom už o nič nešlo. Slováci hrali s Amerikou už iba o česť a tú sa im uhájiť podarilo, aj keď to tak spočiatku nevyzeralo. Jánošíkov gól bol síce z kategórie „poriadne šťastných", ale o to viac potešil ako jeho, tak celý národ.

6. Slovensko-USA 4:5 pp - Bartovič uzavrel MS

Pôsobenie Slovákov na MS gólovo uzavrel Milan Bartovič. Na útočnej modrej zrýchlil, unikol dvojici obrancov a Slovensko poslal na 46 sekúnd do prekvapivého vedenia nad USA.