Šport

Morgensterna neodradil ani hrôzostrašný pád, chce stihnúť Soči

Záchranári odnášajú rakúskeho skokana na lyžiach Thomasa Morgensterna po hrozivo vyzerajúcom páde na podujatí Svetového pohára v
Záchranári odnášajú rakúskeho skokana na lyžiach Thomasa Morgensterna po hrozivo vyzerajúcom páde na podujatí Svetového pohára v skokoch na lyžiach v nemeckom Titisee-Neustadt 15. decembra 2013. Zdroj: TASR

Poranil si lebku aj pľúca.

Rakúsky skokan na lyžiach Thomas Morgenstern sa dobre zotavuje po ťažkom piatkovom páde a jeho účasť na ZOH 2014 v Soči je stále otvorená. Na okolnosti pádu, pri ktorom si poranil lebku a pľúca, si však pre výpadky pamäti nepamätá. Informovala o tom agentúra AP.

Lekári z nemocnice v Salzburgu uviedli, že Morgenstern už dostal zelenú na rehabilitáciu, pretože sa veľmi dobre zotavuje. Dvadsaťsedemročný skúsený borec tak v najbližších dvoch týždňoch absolvuje regeneráciu a potom začne so spomínanou rehabilitáciou.

Morgenstern v pondelok prvýkrát po hrôzostrašnom páde prehovoril smerom k verejnosti. "Prišlo mi veľmi veľa povzbudivých správ a prianí. Ďakujem mojej rodine, tímu lekárov a všetkým, ktorí pri mne stoja. Aj vďaka vám sa mi to ľahšie prekonáva," napísal na svojom facebookovom konte.  

Trojnásobný olympijský víťaz teraz bude pretekať s časom, ktorý ukáže, či stihne olympiádu v Soči. Hlavný tréner rakúskej reprezentácie Alexander Pointner s ním ešte stále počíta.

"Necháme si otvorenú túto alternatívu tak dlho, ako to len bude možné. Dúfam, že tam ešte šanca žije. Necháme pre neho otvorené dvere," povedal Pointner.

Morgenstern v druhom tréningovom kole Svetového pohára v Kulme neustál svoj let, pričom v jednom momente ho vychýlilo na ľavú stranu a nasledoval nekoordinovaný, hrozivo vyzerajúci pád. Okamžite sa k nemu prihrnuli záchranári, ktorí ho po rýchlom ošetrení následne previezli do nemocnice.


SALZBURG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.