UFC Fight Night na VOYO: Vrcholom turnaja bude súboj ťažkých váh Gane vs Tuivasa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už túto sobotu nás na VOYO čaká ďalší veľkolepý večer v rámci seriálu UFC Fight Night, ktorého vrcholom bude súboj elitných bojovníkov z divízie ťažkej váhy Ciryl Gane  vs Tai Tuivasa.  

UFC premiérovo zavíta do Paríža a vďaka tomu turnaj budeme môcť sledovať vo veľmi prijateľnom čase - priamy prenos sa na VOYO začína o 21.00 a sledovať ho môžete TU

Veľkolepé predstavenie sľubuje aj hlavný predzápas, v ktorom si zmerajú sily špičkoví bojovníci strednej váhy Robert Whittaker (23-6) a Marvin Vettori (18-4-1).

Favoritom hlavného zápasu je Gane

Ciryl Gane (32) je bývalý neporazený francúzsky kickboxer, ktorý na MMA presedlal iba v roku 2018, no profi kariéru v zmiešaných bojových umeniach rozbehol famózne. Má na konte 10 výhier a 1 prehru.

"Bon Gamin", ako znie prezývka tohto 196 cm vysokého Francúza, čo v preklade znamená "dobrý chlapec", už ale na titul v UFC siahol. V auguste minulého roku sa po výhre nad Derrickom Lewisom stal dočasným šampiónom ťažkej váhy.

Jediná prehra prišla až v poslednom zápase, keď následne bojoval o titul proti Francisovi Ngannouovi. A vydržal s ním celých päť kôl.

Teraz ho doma bude povzbudzovať celá parížska Accor aréna, čo je veľká vzpruha pre každého bojovníka. Gane má okrem domáceho publika v Paríži aj ďalšie výhody. Je vyšší, atletickejší a kondične rozhodne lepšie pripravený.

Ďalšou veľkou výhodou pre Francúza je skúsenosť s päťkolovými zápasmi. V posledných 4 dueloch totiž Gane absolvoval šampiónske kolá hneď v troch prípadoch. Favoritom duelu je tak jednoznačne francúzsky bojovník.

Tai Tuivasa (29), syn Samoana a pôvodnej austrálskej domorodkyne z kmeňa Wiradjuri, má prezývku "Bam Bam". A ako bývalému profesionálnemu boxerovi a kickboxerovi sa mu skutočne hodí.

Na rozdiel od Ganeho, ktorý je komplexnejším bojovníkom, sa Tuivasa radí medzi ortodoxných strikerov.

;

Rodák zo Sydney má bilanciu 14 výhier – 3 prehry, pričom až 13 zo svojich víťazných zápasov ukončil knokautom, 11 z toho v prvom kole. Je bývalým šampiónom austrálskej AFC, ale v UFC ešte o titul nikdy nebojoval. Teraz je však k nemu veľmi blízko.

Vo februári tohto roku knokautoval Derricka Lewisa, čím v elitnej organizácii zaknihoval svoje piate KO víťazstvo v rade.

Priamy prenos z hlavnej karty UFC Fight Night sa na VOYO začína v sobotu (3. 9.) od 21.00 hod. Turnaj si potom budete môcť pozrieť kedykoľvek zo záznamu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MMA

Dôležité udalosti