Do extraligy sa prihlásil aj Slovan. Hrozí nepárny počet mužstiev

Slovan Bratislava
Slovan Bratislava Zdroj: TASR

Bratislavčania naďalej rokujú aj s vedením KHL.

Jedenásť klubov vrátane Slovana Bratislava podalo v piatok do stanoveného termínu prihlášku do nového ročníka slovenskej hokejovej extraligy. Ak sa Slovan, ktorý naďalej rokuje aj o vstupe do KHL, vráti do najvyššej domácej súťaže, pôsobilo by v nej všetkých jedenásť klubov.

Záväzným termínom pre zaregistrovanie záujemcov o extraligu bol piatok 15. máj. "Všetky extraligové kluby vrátane Slovana podali prihlášky a zaplatili členský príspevok," povedal pre TASR Vladimír Paštinský, šéf PRO Hokeja, ktorý je riadiacim orgánom extraligy.

Podlžnosti musia vyrovnať do augusta

To znamená, že Slovan, Košice, Banská Bystrica, Piešťany, Nitra, Trenčín, Poprad, Žilina, Martin, Zvolen aj finančnými problémami zmietaná Skalica sa uchádzajú o udelenie extraligovej licencie. Musia však mať vyrovnané všetky finančné podlžnosti voči hráčom či trénerom a deklarovať ich v oficiálnom stanovisku PRO Hokeju do 1. augusta. Rovnaké podmienky platia aj pre Slovan.

"Ak sa Slovan rozhodne vrátiť do slovenskej extraligy a splní všetky podmienky, myslím, že všetky kluby aj priaznivci hokeja túto možnosť privítajú. Týmto spôsobom Slovan výrazne prispeje k zvýšeniu návštevnosti a pomôže to i marketingovej stránke súťaže," dodal Paštinský.

V prípade, že by sa "belasí" rozhodli pre návrat do najvyššej domácej súťaže, platili by v nej pravidlá z dohody podpísanej pri odchode Slovana do KHL po sezóne 2011/2012. 

O rok bude opäť 10 mužstiev

"Počet klubov by zostal jedenásť. Toto rozhodnutie vzniklo ešte pri odchode Slovana Bratislava, s ktorým sa vtedy podpísala zmluva. Ak by sa vrátil do extraligy, tá sa v prvom ročníku jeho pôsobenia odohrá s jedenástimi účastníkmi s tým, že posledný tím tabuľky vypadne, desiaty ide do baráže a deviaty končí sezónu po základnej časti. Mužstvá na prvých ôsmich priečkach budú hrať play off," ozrejmil Paštinský.

Pri odmyslení si projektu dvadsiatky mala extraliga minimálne 11 účastníkov ešte v ročníku 2009/2010. Vtedy ich bolo dokonca 12, pričom Liptovský Mikuláš a Spišská Nová Ves zostúpili do nižšej súťaže.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.