Lacov ritný bodyček. Momenty z hokeja, ktoré vás zaručene pobavia

Ján Laksík
2015-05-17_16-06-17_image.jpg

Japonský hokejista si v zápase s Dánskom strelil vlastný gól. Myslel si, že strieľa na bránku súpera.

Tak ako dnes, tak aj v roku 2004 sa uskutočnili majstrovstvá sveta v Česku. Tento šampionát sa dožil jedného z najkurióznejších, ale zároveň aj najvtipnejších hokejových momentov . V zápase medzi Dánskom a Japonskom rozhodol o osude stretnutia gól Nobuhiro Sugawara.

Za stavu 3:3 sa do útočnej tretiny dostali dánski hokejisti, ktorí poslali puk pred japonského brankára. Ten už stačilo doraziť len do prázdnej bránky, ale v blízkosti nebol žiadny útočník. Ťarchu momentu zobral na seba spomínaný Sugawara a opustený puk si napálil do vlastnej bránky. Japonec bol na sekundu presvedčený, že svoje mužstvo poslal do vedenia. Až potom sa chytil za hlavu a prišlo vytriezvenie. Aj vďaka tomuto okamihu Japonsku v tomto roku vypadlo z elitnej kategórie.

Lacov riťák

Slovenskí hokejisti v poslednom zápase základnej skupiny na ZOH v Soči nastúpili proti silnému Rusku. V tomto prípade nie je podstatný ani tak výsledok, ako hviezdy moment Jána Laca. A nešlo u žiaden bravúrny zákrok, skôr sa vyznamenal ako obranca.

Slovenskému brankárovi sa za jeho vlastnou bránkou zaplietol puk medzi nohy a už nemal inú šancu, ako faulovať ruského hráča Tereščenka, ktorý by skóroval do prázdnej bránky. Jeho „bodyček" však bol veľmi špecifický a určite zaskočil aj samotného útočníka. Rozhodca však nemal s počinom Laca až také pochopenie a ohodnotil ho dvoma trestnými minútami.

https://www.youtube.com/watch?v=JdrZAUE145U

Fínske ukážkové striedanie

Kvalitná príprava na svetový šampionát je veľmi dôležitým predpokladom úspechu. Zvyčajne sa trénujú herné situácie, ale niekedy by nezaskočilo sa pozrieť aj na elementárnejšie veci. Niečo o tom vedia fínski hokejisti, ktorí sa v prípravnom zápase proti Česku predviedli takýmto striedaním.

Do šampionátu v bieloruskom Minsku si Fíni zrejme stihli všetko poctivo dotrénovať. Veď sa zastavili až vo finále, kde prehrali s Ruskom.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.