Titul najužitočnejšieho hráča majstrovstiev sveta získal Jaromír Jágr

dalibor kričko
2015-05-18_00-23-07_20150517_235439.jpg Zdroj: TASR

Český veterán sa zároveň dostal aj do All-Star tímu, ktorý vybrali zástupcovia médií.

Najužitočnejším hráčom 79. majstrovstiev sveta sa stal český hokejový veterán Jaromír Jágr. Štyridsaťtriročný útočník bol kľúčovou postavou domáceho tímu, ktorý však v Prahe vytúženú medailu nezískal, keď obsadil štvrté miesto. Autora šiestich gólov a troch asistencií určil za MVP direktoriát turnaja.

Jaromir Jagr is the MVP of the #IIHFWorlds! Click here for the other individual awards and the media all-star team: http://www.iihfworlds2015.com/en/news/awards/Photo: Andre Ringuette / HHOF-IIHF Images

Posted by International Ice Hockey Federation (IIHF) on 17. máj 2015

Jágr sa zároveň dostal aj do All-Star tímu, ktorý vybrali zástupcovia médií. Spoločnosť mu v ideálnej šestke robia americký brankár Connor Hellebuyck, švédsky obranca Oliver Ekman-Larsson a trio kanadských zlatých medailistov Brent Burns, Jason Spezza a Taylor Hall.

Za najlepšieho brankára šampionátu vyhlásili Fína Pekku Riínneho, ktorý vychytal v základnej skupine tri shutouty v rade a prekonal novodobý rekord MS v nepriestrelnosti Slováka Jána Lašáka z roku 2004. Najlepším obrancom sa stal Kanaďan Burns, titul najlepšieho útočníka patrí jeho spoluhráčovi z víťazného tímu Spezzovi.

Ten sa stal aj najproduktívnejším hráčom MS, skúsený center nazbieral v desiatich zápasoch 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií.

Individuálne ocenenia na MS (podľa direktoriátu turnaja)

Najlepší brankár: Pekka Rinne (Fín.)
Najlepší obranca: Brent Burns (Kan.)
Najlepší útočník: Jason Spezza (Kan.)

Titul MVP (najužitočnejší hráč, podľa direktoriátu)

Jaromír Jágr (ČR)

All-Star tím (podľa médií)

Connor Hellebuyck (USA) - Oliver Ekman-Larsson (Švéd.), Brent Burns (Kan.) - Jaromír Jágr (ČR), Jason Spezza, Taylor Hall (obaja Kan.)

Najproduktívnejší hráči

1. Jason Spezza - 14 bodov (6+8),
2. Jordan Eberle 13 (5+8),
3. Taylor Hall (všetci Kan.) 12 (7+5),
4. Sergej Mozjakin (Rus.) 12 (6+6),
5. Matt Duchene (Kan.) 12 (4+8)

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2015

Dôležité udalosti