Srdcervúce video. Vážne chorý Čišovský oslavoval v Plzni titul

11295618_10153299116923664_3409966046716538808_n.jpg

"Keby som titul, na ktorý som čakal 32 rokov, mohol vymeniť za to, aby Marián Čišovský bol zdravý, tak by som to okamžite urobil," povedal tréner Koubek.

Futbalisti Viktorie Plzeň získali tretíkrát v klubovej histórii titul v českej lige. Triumf v najvyššej súťaži spečatili víťazstvom v pondelňajšej dohrávke 28. kola doma nad Vysočinou Jihlava 2:0. Hráči titul hneď po zápase venovali bývalému slovenskému reprezentantovi Mariánovi Čišovskému, ktorý má vážne zdravotné problémy.

V majstrovskom kádri trénera Miroslava Koubeka figurujú aktuálne traja Slováci - brankár Matúš Kozáčik, stredopoliar Patrik Hrošovský a Čišovský, ktorý ale už dlhšie bojuje s vážnou chorobou a za Viktoriu nastúpil naposledy pred vyše rokom.

Titul pre Čiša

Práve jemu venovali spoluhráči z Plzne majstrovský titul transparentom na pódiu i nápismi na tričkách a Čišovský ho spolu s nimi v pondelok oslavoval priamo na hracej ploche.

Titul pro Čišu ! Jak jste prožívali, když přišel na pódium a pozdravil fanoušky?

Posted by FC Viktoria Plzeň on 18. máj 2015

"Titul pre Čiša," mali napísané hráči Plzne na majstrovských tmavomodrých tričkách s číslom 28, ktoré Čišovský v Plzni nosil. Rovnaký slogan bol aj hlavným motívom pódia, na ktorom striekalo šampanské.

"Myslím, že som dosť tvrdý človek. Priznávam, že som slzil. Nie preto, že som vyhral ligu, ale bol som veľmi dojatý z Mariána. Keby som titul, na ktorý som čakal 32 rokov, mohol vymeniť za to, aby Marián Čišovský bol zdravý, tak by som to okamžite urobil," citoval portál idnes.cz slová trénera Koubeka.

"Veríme, že to Marián ešte zvládne. Bohužiaľ, s tým nezmôžeme nič. Veľmi mu fandíme. Priebeh tejto choroby je veľmi ťažký, ale ešte nie je koniec. Dúfam, že Marián bude bojovať, ako bojoval na ihrisku. Urobil pre nás veľmi veľa. Aj keď v tejto sezóne nenastúpil, tak podiel na titule má úplne rovnaký ako napríklad ja. Život je niekedy krutý. Tento titul je pre Čiša a tým to hasne," dodal kapitán Horváth. Podľa informácií denníka Blesk má Čišovský amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS).
Mariána Čišovského dojali pondelňajšie oslavy

"Chcem sa veľmi poďakovať klubu, spoluhráčom i všetkým skvelým fanúšikom. Išlo o jeden z najemotívnejších okamihov môjho života. Celý večer ma napumpoval energiou. Som veľmi vďačný," uviedol na facebookovom konte plzeňského klubu 35-ročný Čišovský, ktorý si dres klubu v súťažnom dueli naposledy obliekol 1. apríla minulého roka. Potom ho z hry vyradilo zranené koleno a keď sa nedobre hojilo, lekári odhalili zákernú chorobu.

Čišovský oslavoval titul priamo na hracej ploche, kam prišiel v sprievode kapitána tímu Pavla Horvátha a generálneho riaditeľa klubu Adolfa Šádeka a v emotívnych chvíľach sa neubránil slzám. Jedenásťtisíc fanúšikov skandovalo jeho meno.


PLZEŇ/TASR-aktualizované

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti