V Davis cupovom stetnutí proti Rumunsku sa predstaví aj Alex Molčan. Pôjde o tretí vzájomný zápas

V Davis cupovom stetnutí proti Rumunsku sa predstaví aj Alex Molčan. Pôjde o tretí vzájomný zápas
Alex Molčan. Zdroj: AP Photo/Thibault Camus

Kvinteto slovenských tenistov Alex Molčan, Norbert Gombos, Filip Horanský, Lukáš Klein a Igor Zelenay figuruje v slovenskej nominácii na zápas I. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Rumunsku. Hrá sa 16. a 17. septembra na antuke v bratislavskom NTC. Víťaz duelu postúpi do budúcoročnej kvalifikácie o finálový turnaj 2023.

Úvodné piatkové dvojhry sa začnú o 17.00 h. V sobotu od 14.00 h sú na programe štvorhra a záverečné single. V Davis cupovej histórii pôjde o tretí vzájomný súboj medzi Slovenskom a Rumunskom v ére samostatnosti. V roku 2002 v baráži o účasť vo svetovej skupine v Prešove prehrali Slováci 1:4. V roku 2015 svojho súpera zdolali v dueli 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny na antuke v Konstanci 3:2.

Tím kapitána Tibora Tótha v marci po tretí raz za sebou skončil pred bránami finálového turnaja DC. Na harde v NTC bol napriek absencii Molčana blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužil vedenie 2:1 po štvorhre a prehral 2:3. Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti