Žilinu povedie Jančuška

Milan Jančuška na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

S klubom podpísal 2-ročný kontrakt s opciou.

Novým trénerom hokejového extraligistu MsHK DOXXbet Žilina sa stal Milan Jančuška. Skúsený kormidelník, ktorý v uplynulých dvoch sezónach viedol v najvyššej domácej súťaži HK Poprad, sa v piatok dohodol pod Dubňom na dvojročnom kontrakte s následnou opciou. V Žiline už raz pôsobil v sezóne 2011/2012. 

Jančuškovi vypršala na konci apríla zmluva s Popradom a po nej sa stal trénerom na voľnej nohe. Záujem o jeho služby prejavil aj Trenčín, ktorý s ním podľa oficiálneho vyjadrenia generálneho manažéra Jana Kobezdu aj dlhodobo rokoval, k dohode však napokon neprišlo. Od piatka už bude 55-ročný kormidelník zarezávať na novom pôsobisku.

"Rokovania boli intenzívne. Dá sa povedať, že v tomto týždni sme len ladili nejaké detaily, kontrakt znie na dva roky plus opcia. Zvolili sme dlhšiu spoluprácu, pretože chceme budovať mužstvo a máme nejakú víziu, ktorú, verím, s pánom Jančuškom aj naplníme," informoval TASR generálny manažér "vlkov" Imre Valášek. 

Jančuška už pod Dubňom pôsobil v sezóne 2011/2012, s vedením klubu sa však nerozišiel zmierlivo. "Súčasne s podpísaním zmluvy sa uzatvoril aj zmier v súdnom spore medzi trénerom Milanom Jančuškom a klubom o 53 000 €, ktorý traumatizoval žilinský hokej niekoľko rokov. Som veľmi rád, že sme všetci prispeli k stabilite a konečne sa môžeme naplno venovať športu," povedal oficiálnej tlačovej správe zaslanej TASR prvý zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma.

ŽILINA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.