MFK Košice nedostali licenciu. Definitívne končia vo Fortuna lige

Futbalisti MŠK Košice
Futbalisti MŠK Košice Zdroj: TASR

Podľa našich informácií by mal košický klub nahradiť druhý tím z druhej najvyššej súťaže, ktorý samozrejme splní kritéria potrebné pre Fortuna ligu.

Futbalový klub MFK Košice zostal v piatok definitívne bez licencie na najvyššiu slovenskú súťaž Fortuna ligu v budúcom ročníku 2015/2016. V ňom by tak mal hrať druhú najvyššiu súťaž DOXXbet ligu.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) informoval, že odvolací orgán licenčného konania (OOLK) sa na piatkovom zasadnutí zaoberal odvolaním MFK Košice a potvrdil rozhodnutie Prvostupňového orgánu licenčného konania (POLK) o neudelení licencie pre najvyššiu súťaž z dôvodu nesplnenia finančných kritérií. Toto rozhodnutie je na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ) konečné.

V piatok si v Bratislave vypočuli osobne verdikt prezident a generálny riaditeľ klubu Blažej Podolák a športový riaditeľ Ján Lesniak. "Je to tak. Oficiálne sme už druholigisti. Budeme sa snažiť dohrať súťaž čo najlepšie, ale od nového ročníka budeme hrať druhú najvyššiu súťaž," citovala prvú krátku reakciu prezidenta Podoláka internetová stránka klubu.

Odvolací orgán zašle na adresu klubu písomné rozhodnutie o zamietnutí odvolania v pondelok. "Momentálne sa k tomu podrobnejšie vyjadrovať nebudeme. Rozhodnutie ešte nemáme na papieri. Keď nám ho doručia, zvoláme tlačovú konferenciu, na ktorej budeme o veci podrobne informovať," potvrdil stratu licencie pre TASR Podolák.

"Článok 14. smernice klubového licenčného systéme SFZ v tomto hovorí jasne. Rozhodnutie je konečné, Košice nemôžu hrať bez licencie najvyššiu súťaž," povedal pre TASR aj hovorca SFZ Juraj Čurný.

V úradnej správe číslo 42 zo dňa 2. mája SFZ informoval, že Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK), na svojom zasadnutí dňa 28. apríla rozhodol udeliť licenciu pre súťaže UEFA a Fortuna ligu 2015/2016 desiatim fortunaligovým klubom (Slovan, Dunajská Streda, Myjava, Podbrezová, Ružomberok, Senica, Trenčín, Trnava, Zlaté Moravce a Žiline, ktoré splnili všetky minimálne požiadavky pre jej udelenie. Licenciu neudelili Banskej Bystrici a Košiciam. Dukla sa ani neodvolala, Košice áno, ale neuspeli.

Kto nahradí Košice?

Nahradí Košice Dukla Banská Bystrica alebo druhý tím z druhej najvyššej súťaže?

"FK Dukla Banska Bystrica neziskala licenciu podobne ako MFK Kosice v prvom kole a proti rozhodnutiu sa neodvolala. Tuto situaciu riesia platne predpisy SFZ v zmysle ktorych budeme postupovat, konkretne ide o Sutazny poriadok," povedal výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyak.

Podľa našich informácií by mal teda košický klub nahradiť druhý tím z druhej najvyššej súťaže, ktorý samozrejme splní kritéria potrebné pre Fortuna ligu.


KOŠICE/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.