Nitra nakupovala, pod Zoborom aj majstrovský Kutálek

Oslavy extraligového titulu hokejistov HC Košice s harmonikárom Tiborom Kutálkom.
Zdroj: TASR

Minulú sezónu začal v drese Piešťan, dokončil ju v Košiciach, s ktorými sa po víťaznom finále tešil zo zisku majstrovskej trofeje

Novou posilou hokejového extraligistu HK Nitra sa stal útočník Tibor Kutálek (28),  ktorý v uplynulej sezóne získal s Košicami majstrovský titul, sa hlásil pod Zoborom už na pondelkovom zraze. Informovala o tom oficiálna internetová stránka klubu.

"Tibor je poctivý typ hokejistu, ktorého z extraligy veľmi dobre poznáme. Preto sme si ho vybrali a tešíme sa na spoluprácu," povedal k novej posile riaditeľ nitrianskeho klubu Miroslav Kováčik. Ten definitívne potvrdil aj zotrvanie útočníka Lukáša Nováka, ktorý sa od pondelka takisto zapojil v tíme do tréningového procesu.

Kutálek začal minulú sezónu v drese Piešťan, dokončil ju v Košiciach, s ktorými sa po víťaznom finále tešil zo zisku majstrovskej trofeje. V minulej sezóne nastrieľal v 55 zápasoch základnej časti 23 gólov a pridal rovnaký počet asistencií, v 17 dueloch play off zaznamenal šesť bodov (2+4). Pre skalického odchovanca bude Nitra už štvrtým extraligovým pôsobiskom.

V pondelok doobeda uzavrelo vedenie klubu novú zmluvu aj s nitrianskym odchovancom Matejom Benem, 23-ročný útočník strávil uplynulé dve sezóny v Žiline, respektíve v Skalici. "Je to náš odchovanec a radi ho opäť vítame v materskom klube," uviedol Kováčik na margo podpisu zmluvy s bývalým juniorským reprezentantom. Zároveň doplnil, že klub chce získať ešte dvoch obrancov a jedného útočníka.

NITRA/TASR - aktualizované

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti