Slovenskí hokejisti pôsobiaci v KHL budú môcť aj naďalej pôsobiť v reprezentácii

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenskí hokejisti pôsobiaci v KHL budú môcť reprezentovať Slovensko na medzinárodných turnajoch. Rozhodol o tom Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Keďže Medzinárodná hokejová federácia v tejto veci odmietla zasahovať, rozhodnutie o sankciách pre hráčov za pôsobenie v Rusku a Bielorusku zostalo na uvážení hokejových zväzov konkrétnych krajín. 

„Výkonný výbor SZĽH aj Slovenský zväz ľadového hokeja budú vždy rešpektovať medzinárodné dohody a platné zákony SR. Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony. Budeme sa teda opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania,“ napísalo vedenie slovenského hokeja v stanovisku po rokovaní VV SZĽH.

Prečítajte si tiež:

​„Útoky a nevraživosť voči športovcom sú neakceptovateľné rovnako, ako je neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt. Z tohto dôvodu budeme aj naďalej vyberať hráčov do reprezentácie podľa ich aktuálnej formy a nie ligy, v ktorej pôsobia,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení.

Slovensko sa tak nepridalo ku krajinám, ktoré sa odhodlali k takémuto kroku po ruskej invázii na Ukrajinu. Zákaz reprezentovať hráčom pôsobiacim v KHL schválili napríklad vo Francúzsku, Švédsku, Fínsku a Česku.

V prebiehajúcej sezóne pôsobí V KHL sedem slovenských hokejistov. Bronzoví medailisti zo ZOH v Pekingu - brankár Patrik Rybár (Spartak Moskva), obranca Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk) a útočník Michal Krištof (Admiral Vladivostok).

Okrem nich aj brankár Adam Húska (Torpedo Nižnij Novgorod), bek Christián Jaroš (Avangard Omsk) a útočníci Samuel Buček (Neftechimik Nižnekamsk) a Adam Liška (Severstaľ Čerepovec).

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti