Ázia aj naďalej podporuje Blattera

Sepp Blatter
Zdroj: fifa.com

Medzinárodná futbalová federácia suspendovala v stredu 11 funkcionárov, vrátane dvoch viceprezidentov v súvislosti s korupčnou aférou.

Ázijská futbalová konfederácia (AFC) aj naďalej podporuje vo voľbách na prezidenta FIFA Seppa Blattera. Jej vedenie zároveň vyhlásilo, že je proti preloženiu termínu volieb. Európska futbalová únia (UEFA) totiž zareagovala na korupčný škandál dva dni pred 65. kongresom federácie v Zürichu žiadosťou o ich odloženie.

"Ázijská futbalová konfederácie vyjadruje smútok a sklamanie nad stredajšími udalosťami v Zürichu, no nesúhlasí s oddialením piatkových volieb," uviedla vo svojom vyhlásení, ktoré citovala agentúra AP.

"AFC je proti akejkoľvek forme korupcie. Opakujeme však svoje rozhodnutie, ktoré bolo prijaté na kongrese AFC v Sao Paulo v roku 2014 a schválené na ďalších kongresoch v Melbourne a Maname v 2015, že podporujeme prezidenta FIFA Seppa Blattera."

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) suspendovala v stredu 11 funkcionárov, vrátane dvoch viceprezidentov v súvislosti s korupčným škandálom. Týka sa to viceprezidentov Jeffreyho Webba z Kajmanských ostrovov a Uruguajčana Eugenia Figuereda, ktorí sú vo väzbe. Ďalšími suspendovanými funkcionármi sú bývalí členovia exekutívy FIFA Jack Warner, Nicolas Leoz a Chuck Blazer, šéf kostarického futbalu Eduardo Li, prezident Venezuelskej futbalovej asociácie Rafael Esquivel, bývalý prvý muž brazílskeho futbalu Jose Maria Marin, Costas Takkas, Julio Rocha a Warnerov syn Daryll.

Udalosti sa odohrali len dva dni pred voľbami prezidenta, v ktorých sa Blatter usiluje už o piate funkčné obdobie v rade. Jeho jediný protikandidát je jordánsky princ a súčasný viceprezident FIFA Ali bin Al-Hussein.

KUALA LUMPUR/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.