Barcelona bude žalovať Atlético. Katalánci sú presvedčení, že Madridčania sa chcú vyhnúť kúpe Griezmanna

Barcelona bude žalovať Atlético. Katalánci sú presvedčení, že Madridčania sa chcú vyhnúť kúpe Griezmanna
Antoine Griezmann Zdroj: Profimedia.sk

V španielskej La Lige sa schyľuje k legislatívnej dráme. FC Barcelona pripravuje žalobu voči rivalovi Atléticu Madrid, informuje Sport.es. Predmetom sporu je snaha Atlética vyhnúť sa kúpe Antoinea Griezmanna.

Francúzsky útočník pred minulou sezónou prestúpil do Atlética z Barcelony na ročné hosťovanie s možnosťou predĺženia o jeden rok, s podmienkou, že klub z Madridu musí Griezmanna odkúpiť za 40 miliónov eur, ak Francúz nastúpi aspoň v polovici zápasov Atlética počas hosťovania.

Colchoneros sa ale snažia dohodu obísť a tréner Atlética Diego Simeone dostal rozkaz od vedenia klubu Griezmanna nasadzovať iba na menej ako 30 minút na zápas.

Francúz sa tak pravidelne do hry zapája až v druhom polčase z lavičky, čo sa nestretlo s pochopením madridských fanúšikov.

Prečítajte si tiež:

V prvej sezóne Griezmann odohral približne 80% zápasov, čo je podľa Barcelony už dostačujúce na to, aby bola výkupná klauzula na konci roka aktivovaná, keďže v zmluve bolo hosťovanie definované iba ako ročné.

Keďže ale bolo predĺžené o ďalší rok, Atlético cíti možnosť zraziť Griezmannove hracie minúty pod dohodnutých 50% z celkového času hosťovania. 

Griezmann samotný je so situáciou nešťastný, informuje Goal. Francúzsky útočník by veľmi rád hral viac, ale uvedomuje si motiváciu vedenia Atlética za rozhodnutím a priznáva, že jednoducho bude musieť pracovať s toľkými hracími minútami, koľko mu ich klub dovolí. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti