Gill odchádza z exekutívy FIFA, pod Blatterom pôsobiť nechce

David Gill.
Zdroj: futebolbusiness.com.br

Vladimir Putin Blatterovi blahoželal. Tvrdí, že aktuálne vyšetrovanie korupcie v rámci FIFA je pokusom USA odobrať Rusku svetový šampionát.

Angličan David Gill dodržal slovo a po znovuzvolení Josepha Blattera na prezidentdský post oznámil odchod z exekutívy Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

"Nie je to pre mňa ľahký krok, ale zahanbujúce udalosti posledných troch dní ma presvedčili, že nie je primerané byť pod aktuálnym vedením členom exekutívy FIFA," citovala slová bývalého riaditeľa Manchestru United agentúra dpa.

Gill bol spolu s Wolfgangom Niersbachom jedným z hlavných európskych kritikov 79-ročného staronového prezidenta. Nemecký zástupca ale miesto v exekutíve s najväčšou pravdepodobnosťou neopustí.

Putin Blatterovi odkázal: Sme pripravení

Ruský prezident Vladimir Putin v telegrame zablahoželal Josephovi Blatterovi k znovuzvoleniu do funkcie prezidenta FIFA.

"Prezident Ruskej federácie je presvedčený, že Blatterove skúsenosti, profesionalita a autorita pomôžu ďalšiemu rozšíreniu a nárastu obľúbenosti tejto hry na celom svete," cituje agentúra dpa z vyhlásenia Kremľa.

Putin zdôraznil, že hostiteľská krajina MS 2018 je pripravená na spoluprácu s federáciou. Hlava štátu už vo štvrtok zdôraznila, že aktuálne vyšetrovanie korupcie v rámci FIFA je pokusom USA odobrať Rusku svetový šampionát.

ZÜRICH, MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti