Na smrť kráľovnej zareagovalo viacero športových osobností. Dostihy zrušili plánované podujatia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Smrť kráľovnej Alžbety II. zasiahla aj športový svet.

Smrť kráľovnej Alžbety II. zasiahla aj športový svet. Jej veličenstvo bolo známou milovníčkou športu a vo svojej zbierke malo dokonca hokejový dres a pamätnú medailu hokejového Popradu.

Kráľovná Alžbeta v rámci návštevy Slovenska v roku 2008 vhodila úvodné buly pred priateľským zápasom Popradu proti anglickému Guildford Flames.

Rovnakým spôsobom poctila aj NHL, a to v roku 2002 pred priateľským zápasom Vancouveru so San José.

Prečítajte si tiež:

Najdôležitejším športom v živote kráľovnej však boli dostihy, ktoré v reakcii na jej úmrtie zrušili plánované podujatia. Ako pripomenul Britský dostihový úrad, panovníčka bola súčasťou momentov, ktoré vstúpia do histórie tohto športu.

Aj futbalová Premier League odložila, z úcty k zosnulej kráľovnej, program siedmeho kola. Práve jeden z najznámejších futbalistov sveta Pelé zareagoval na smrť obľúbenej panovníčky medzi prvými.

Hold kráľovnej Alžbete II. vzdalo mnoho športových osobností. Medzi nimi aj Roger Federer, osemnásobný víťaz Wimbledonu, ktorého patrónkou bola kráľovná Alžbeta II. dlhých 65 rokov.

Reakcie na úmrtie kráľovnej si môžete pozrieť vo videu hore.

Mimoriadnu reláciu Rozlúčka s Alžbetou II. s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami Katarínou Strýčkovou a Branislavom Kováčikom si nenechajte ujsť v pondelok (19. septembra) od 11.00 h na Markíze.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti