Šport

Vladimír Vůjtek otvorene o olympijskej nominácii

Vladimír Vůjtek v Teleráne.
Vladimír Vůjtek v Teleráne. Zdroj: TV Markíza,

Prezradil, ako to vyzerá so zraneným Gáboríkom a Višňovským.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek bol v utorok hosťom Telerána. Porozprával o hokejovej nominácii na olympiádu v Soči, rodine, sviatkoch a ukázal aj trochu hokejovej zručnosti.

„Tento rok je špecifický tým, že sú na programe dve veľké súťaže - olympijské hry a majstrovstvá sveta. Od začiatku sezóny som videl toľko zápasov ako nikdy. Mám zmapovaných všetkých slovenských hráčov," povedal Vůjtek.

Post reprezentačného trénera so sebou prináša istý tlak, na ktorý bol Vůjtek pripravený. Očakával, že nominácia na olympiádu vyvolá búrlivé ohlasy, no stojí si za ňou a verí, že spolu s realizačným tímom vybrali najlepších 25 hráčov, ktorí v Soči uspejú.

„Chlapcom veríme a veríme, že mužstvo bude konkurencieschopné a súdržné," dodal 66-ročný Čech.

Zdôraznil tiež, že postavenie kádra nestálo iba na jeho pleciach. Na tvorbe olympijského tímu sa podieľal aj generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Oto Sýkora a asistenti trénera Peter Oremus a Vladimír Országh.

„Táto nominácia bola, čo sa dorozumenia štyroch ľudí týka, najjednoduchšouzo všetkých troch, ktoré sme zatiaľ absolvovali. Zhodli sme sa na všetkých menách," vyhlásil Vůjtek.

Slovensko nemá podľa slov reprezentačného trénera toľko hráčov na svetovej úrovni ako iné tímy. V zámorskej NHL ich pôsobí 13, Vůjtekovci zobrali všetkých.

„Na nich bude stáť úspech tímu," myslí si kormidelník.

O Marcinkovej nominácii

„Skúšali sme ho [Marcinka] už vlani a veľmi sa nám páčil. Na turnaji vo Švajčiarsku hral presne tak, ako od centra v štvrtej formácii očakávame, " zastal sa Košičana Vůjtek.

Realizačný tím od Marcinka neočakáva produktivitu, na to by mali byť práve hráči z NHL. Marcinko by mal byť vhodný tip na obrannú činnosť, ktorú bude by mal predvádzať v štvrtom útoku.

Porovnávanie Miroslava Šatana s Tomášom Marcinkom je zbytočné. Úlohy oboch hráčov na ľade sú úplne rozdielne a slovenská reprezentácia potrebuje práve to, čo lepšie dokáže Marcinko.

O Gáboríkovi a Višňovskom

Vladimír Vůjtek dostáva takmer denne informácie o zranených hráčoch, ktorí by mali byť oporami družstva. Marián Gáborík sa zotavuje zo zlomenej kľúčnej kosti, Ľubomír Višňovský utrpel ešte v októbri otras mozgu.

„Veríme, že Marián Gáborík sa vráti na ľad okolo 25. januára. Všetko bude závisieť od prehliadky u lekára, či sa mu to dobre zrástlo. Mal by tak ešte tri týždne na to, aby sa dostal do formy. Veríme, že to stihne" prezradil tréner.

„Čo sa týka Ľubomíra Višňovského, tak tam ani on sám nevie, ako na tom je," dodal.

Vůjtek porozprával aj o rodine, vianociach a ukázal trochu hokejovej zručnosti. Pozrite si všetky jeho vstupy z Telerána:


BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.